Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 2d. 16:54

Buvusi Šiaulių „Rasos“ progimnazijos direktorė kaltinama beveik 13 tūkst. eurų pasisavinimu

„Rasos“ progimnazija
Vadimo Simutkino nuotr. / „Rasos“ progimnazija

Prieš teismą stos 13 tūkst. eurų iš Šiaulių „Rasos“ progimnazijos pasisavinę asmenys, ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Kaltinimai dėl mokyklos turto pasisavinimo ir jo iššvaistymo pateikti keturiems asmenims.

STT pareigūnų atlikto tyrimo duomenimis, buvusi gimnazijos direktorė Audronė Ispiryan galėjo pasisavinti daugiau nei 13 tūkst. ir iššvaistyti daugiau nei 8 tūkst. eurų mokyklos lėšų.

Moteris taip pat kaltinama apgaulingos apskaitos tvarkymu, piktnaudžiavimu ir poveikiu liudytojams. Jos bendrininkai – buvusi tos pačios mokyklos buhalterė, vienos mažosios bendrijos, užsiimančios statyba, vadovas – kaltinami padėję pasisavinti ir iššvaistyti turtą bei apgaulingai tvarkę apskaitą, o vienas renginių organizatorius – padėjęs iššvaistyti turtą.

BNS žiniomis, įtarimai pateikti buhalterei Rimai Andrijauskienei, mažosios bendrijos vadovui Modestui Žalpiui ir renginių organizatoriui Sigitui Kiviliui.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad nuo 2015 iki 2017 metų buvusi mokyklos vadovė už progimnazijos turtą pirko sau asmeninių daiktų, kompiuterinės technikos, elektros prekių, gitarą, šviestuvų, parketlenčių, laminuotas grindis ir t. t.

Kai kurios prekės pirktos asmeniškai sau, tik sąskaitose-faktūrose nurodant, kad prekes įsigyja mokykla, o kai kurių prekių sumos būdavo padidinamos fiktyviai. Už kainų skirtumą įsigyta baldų vaikų kambariams, televizorius ir kitų prekių.

Už mokyklos lėšas įsigyta ne tik prekių, bet ir paslaugų. Progimnazijos vardu ir lėšomis spausdintos aviečių ūkio, priklausančio buvusiai mokyklos direktorei, produkcijos etiketės. Taip pat mokyklos lėšomis apmokėta asmeninė šventė – padengta dalis renginio organizavimo išlaidų mokyklos buhalterės jubiliejaus metu.

Anot prokuratūros, buvusi vadovė A.Ispiryan skirdavo darbuotojams priedus už darbą, bet dalį pinigų pasiimdavo pati. Ji buvo sudariusi fiktyvią remonto darbų sutartį su viena įmone, kuri pinigus gavo, tačiau jokių darbų neatliko. Mokykla taip pat nuomodavo aktų salę, o už nuomą gautus pinigus moteris paimdavo sau „į kišenę“.

Surinkta duomenų, kad vienai bendrovei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti Šiaulių „Rasos“ progimnazijos vykdomą mokinių mokamo ir nemokamo maitinimo paslaugos viešąjį pirkimą. Sąskaitose-faktūrose, apskaitant realiai nemaitintus mokinius, nurodyta didesnė paslaugų suma nei faktiškai suteikta paslaugų. Taip per kelis kartus pasisavinti ir iššvaistyti keli šimtai eurų mokyklos lėšų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą kaltinamoji A.Ispiryan bandė paveikti liudytojus, kad pastarieji per apklausas keistų parodymus ir pasisakytų jos naudai.

Mokyklos vadove dirbusi moteris kaltę neigia, buvusi buhalterė ir renginių organizatorius pripažįsta padėję įgyvendinti nusikalstamas veikas, o vienos mažosios bendrijos vadovas kaltę pripažįsta tik iš dalies.

Už šiuos nusikaltimus gresia įvairios bausmės, tarp jų – laisvės atėmimas.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Anot STT atstovės Renatos Keblienės, A. Ispiryan taip pat teisiama kitoje byloje dėl kyšininkavimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min