TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusi „Swedbank“ darbuotoja pripažinta kalta dėl sukčiavimo ir dokumento suklastojimo

Moteris, kalbanti telefonu
J.Širkajevos nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 8 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje buvusi AB „Swedbank“ konsultantė J.Š. buvo kaltinama dėl sukčiavimo ir dėl dokumento suklastojimo, suklastoto dokumento panaudojimo.

AB „Swedbank“ konsultantei J.Š. buvo pareikšti kaltinimai dėl to, kad ji 2013 m. sausio 10 d. savo darbo vietoje, darbo telefonu paskambino Banko pagalbos aptarnavimo centrui ir prisistačiusi AB „Swedbank“ kliento aptarnavimo centro darbuotoja G.B., melagingai pranešė, kad pamiršo namuose jai priskirtą „SMART“ kortelę, leidžiančią jos turėtojui savo vardu prisijungti prie banko informacinės klientų aptarnavimo sistemos ir atlikti finansines operacijas, praneša Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Kaltinamosios suklaidintas Banko pagalbos aptarnavimo centro darbuotojas suteikė jai laikinus slaptažodžius, leidžiančius G.B. vardu prisijungti prie minėtos banko sistemos.

Tą pačią dieną ji, pasinaudodama G.B. priskirtu slaptažodžiu, pagamino 3 netikrus AB „Swedbank“ klientų dokumentus t.y. prašymus nutraukti indėlio sąskaitas, kuriose bendrai buvo virš 64 000 Lt.

Teismas nustatė, kad J.Š. nutraukė minėtas indėlio sąskaitos sutartis, išgrynino ir taip įsigijo savo naudai nukentėjusiųjų sąskaitose buvusias lėšas, banko informacinėje sistemoje užfiksavusi, kad indėliai buvo išmokėti nukentėjusioms.

Teismas pažymėjo, kad žalingiausia J.Š. nusikalstamų veiksmų pasekmė yra turtinės žalos padarymas, tačiau ji atlygino padarytą turtinę ir neturtinę žalą, dėl padarytų nusikaltimų kalta prisipažino, anksčiau nebuvo teista, jos atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Teismas nusprendė J.Š. pripažinti kalta ir paskirti vienerių metų ir šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę įpareigojant nuteistąją per pirmuosius dvylika laisvės apribojimo bausmės mėnesių neatlygintinai išdirbti du šimtus valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis bei dviejų tūkstančių šešių šimtų litų dydžio baudą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Sukčiavimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min