Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 20d. 12:25

Buvusią draugę nušovusį Richardą Komą Panevėžio teismas 14-ai metų pasiuntė už grotų

Richardas Komas
Tomo Markelevičiaus/15min.lt nuotr. / Richardas Komas

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu Richardas Komas pripažintas kaltu nužudęs savo buvusią draugę ir neteisėtai laikęs ginklą bei šaudmenis – pavojingu recidyvistu pripažintam 39 metų biržiečiui paskirta keturiolikos metų laisvės atėmimo bausmė.

Bylos duomenimis, 2010 metų vėlų kovo 31-osios vakarą R.Komas, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, dėl asmeninių nesutarimų ir pykčio iš neteisėtai laikyto ginklo vieną kartą šovė į nukentėjusiąją – 23 metų moterį, kuri prieš išvykdama gyventi į kitą miestą, užsuko pas jį.

Tai, kas įvyko tarp dviejų kadaise artimų žmonių, buvo sunku nustatyti, nes liudininkų nebuvo, o įtariamasis neigė nušovęs atsisveikinti pakviestą jauną moterį, kuri jau buvo susidėjusi kelionei daiktus.

Kaltinamasis neigė nušovęs atsisveikinti pakviestą buvusią draugę ir tikino, kad atstumta dėl neištikimybės moteris nusišovė pati.

Tyrimo metu buvo atliktas eksperimentas, remiantis jo duomenimis ir byloje nustatytomis aplinkybėmis, nukentėjusiajai padarytas sužalojimas nebūdingas savižudybei. Taip pat buvo atlikta įvairių ekspertizių, buvo analizuojami teismo medicinos, kriminalistikos ir kitų sričių specialistų tyrimų rezultatai. Šioje byloje įtariamojo parodymai buvo tikrinti ir melo detektoriumi – poligrafu.

Prieš mėnesį kitoje baudžiamojoje byloje už policijos pareigūnų įžeidimą biržietis pripažintas kaltu ir nuteistas 45 parų areštu, nes siekdamas įžeisti ir pažeminti prie posėdžių salės stovėjusius pareigūnus, atvežusius į teismą įslaptintą liudytoją, praeidamas pro šalį kartu su keiksmažodžiu mestelėjo keletą jų orumą žeminančių epitetų.

Tomo Markelevičiaus/15min.lt nuotr./Richardas Komas
Tomo Markelevičiaus/15min.lt nuotr./Richardas Komas

Baudžiamasis kodeksas tam, kas nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Pranešė, kad grįžta pas dukters tėvą

Skelbiant nuosprendį, R.Komas nervingai maigė mobilųjį telefoną, siuntė ir gavo SMS žinutes, kelis kartus atmetė skambučius.

Į pareigūnų replikas pasidėti telefoną nereagavo. Vėliau jis teigė, kad nuosprendį skųs.

15min.lt primena, kad 2010 metų kovo 31 d. vėlų vakarą Biržuose R.Komas, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, dėl asmeninių nesutarimų ir pykčio, tyčia vieną kartą iš neteisėtai laikyto ginklo, kaip įtariama, galėjo šauti į nukentėjusiąją, kuri mirė įvykio vietoje. Pareigūnai bute rado neteisėtai įgytus ir laikytus pistoletą ir keturis šovinius.

Tai, kas įvyko tarp dviejų kadaise artimų žmonių, buvo sunku nustatyti, nes liudininkų nebuvo, o įtariamasis neigė nušovęs atsisveikinti pakviestą jauną moterį, kuri jau buvo susidėjusi kelionei daiktus, nes buvo nutarusi gyventi Vilniuje.

Viena dukrą auginusi moteris pas R.Komą atėjo pranešti, kad tarp jų viskas baigta, ji grįžta pas savo buvusį mylimąjį, dukros tėvą.

R.Komas – Biržuose žinomas veikėjas. Jis sietas su mieste veikusiomis organizuotomis gaujomis, o jaunystėje buvo vienas žinomiausių miesto futbolininkų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min