Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusiam Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriui Gintautui Paluckui – 2 metai nelaisvės (video)

G.Paluckas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintautas Paluckas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį jaunajam socialdemokratų politikui G.Paluckui baudžiamojoje byloje, susijusioje su neskaidriu žiurkių naikinimo paslaugų konkursu sostinės savivaldybėje.

Antradienio popietę Vilniaus 1-asis apylinkės teismas paskelbė, kad už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi 31 metų G.Paluckui skiriama dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams.

Maža to, teismas visiškai tenkino savivaldybės civilinį ieškinį – įpareigojo grąžinti į biudžetą daugiau nei 57 tūkst. litų (esą tokia žala savivaldybei buvo padaryta neteisėtais G.Palucko veiksmais).

Teismo skirta bausmė yra netgi didesnė, nei vylėsi prokuratūra: kaltintojai siekė G.Paluckui tik vienų metų nelaisvės, jos vykdymą atidedant taip pat metams.

Kaip jau pasakojo 15min.lt (žr. susijusius straipsnius), buvusiam Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriui G.Paluckui gyvenimą apnuodijo kova su žiurkėmis – savivaldybė sąmoningai sužlugdė viešųjų pirkimų konkursą, o po jo pasirašė deratizacijos paslaugų sutartį su valdiška įmone bei nustatė netgi didesnius tarifus, nei ta įmonė siūlė konkurso metu.

„Tai dar gerai, kad nepasodino!“ – tarsi ir juokais, bet, ko gero, nuoširdžiai dėl to džiaugdamasis teismo koridoriuje ištarė G.Paluckas. Šiandienį nepalankų nuosprendį politikas, šiuo metu vadovaujantis dviem privačioms bendrovėms, per 20 dienų gali apskųsti. G.Paluckas neabejoja, kad pasinaudos šia galimybe. Žurnalistus jis tikino apskritai nematantis jokio savo vaidmens šioje istorijoje.

Nuosprendį paskelbęs teisėjas Jonas Ivanauskas pabrėžė, kad G.Paluckas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir padarė inkriminuojamą nusikaltimą.

Bylos duomenimis, savivaldybė neteisėtai išvengė pirkimo paslaugų sutarties sudarymo su įmone „Dezinfa“, pasiūliusia mažiausią paslaugų kainą.

Teigiama, kad G.Paluckas teikė Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) klaidinamą informaciją, esą pradėtą deratizacijos paslaugų teikimo viešųjų pirkimų konkursą būtina nutraukti, nes savivaldybės biudžete nenumatyta žiurkių naikinimui lėšų.

Teismas akcentavo, kad savivaldybės administracija teikė VPT G.Palucko pasirašytus raštus, kurie nebuvo pagrįsti dokumentais.

Teisėjas J.Ivanauskas pabrėžė, kad G.Paluckas ne tik neefektyviai tvarkė savivaldybės lėšas, bet ir neužkirto kelio neracionaliam bei netaupiam mokesčių mokėtojų pinigų naudojimui.

Teismas nenustatė nei G.Palucko atsakomybę sunkinančių, nei lengvinančių aplinkybių. Skirdamas bausmę teisėjas atsižvelgė į tai, kad politikas iki šiol nė sykio neteistas, tačiau jo reputacija nėra nepriekaištinga: G.Paluckas 12 kartų baustas administracine tvarka. Jis pats žurnalistus tikino, kad daugiausia tai nuobaudos už smulkius KET pažeidimus.

VIDEO: 15min.lt - nuosprendį G.Paluckui komentuoja bylą kuruojanti prokurorė
VIDEO: 15min.lt - G.Paluckas komentavo jam nepalankų teismo nuosprendį
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min