Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 19d. 16:15

Buvusiems FNTT padalinių viršininkams Rasai Karčiauskaitei ir Valdui Grendeliui teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį

Valdas Grendelis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdas Grendelis

Ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje buvusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Administravimo valdybos viršininkė Rasa Karčiauskaitė ir buvęs Tarnybos Vilniaus valdybos viršininkas Valdas Grendelis buvo kaltinami dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Abu pripažinti kaltais.

Rasa Karčiauskaitė
Rasa Karčiauskaitė

Kaip rašoma teismo pranešime, R.Karčiauskaitė buvo kaltinama tuo, kad ji, V.Grendelio paprašyta padėti jam išvengti atsakomybės už 2011 m. gegužės 31 d. jo padarytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą, panaudojo savo tarnybinę padėtį priešingai tarnybos interesams, siekdama nuslėpti V.Grendelio galimai padarytą Kelių eismo taisyklių reikalavimų pažeidimą vairuojant jam nepriskirtą Tarnybai priklausantį tarnybinį automobilį, neturėdama įgaliojimų, nurodė paruošti ir savo parašu patvirtino atsakymą į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos paklausimą, kuriuo buvo prašoma pranešti, kas 2011 m. gegužės 31 d. vairavo FNTT priklausantį tarnybinį automobilį, pranešdama žinomai tikrovės neatitinkančią informaciją, kad asmuo, vairavęs minėtą automobilį, vykdė jam pavestą operatyvinę užduotį, todėl prašomi duomenys nebus teikiami bei tuo suklastojo ir panaudojo žinomai suklastotą tikrą dokumentą.

Dėl tokio atsakymo pateikimo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje 2011 m. lapkričio 30 d. buvo priimtas nutarimas Kelių eismo taisyklių pažeidimo bylos teiseną nutraukti, todėl V.Grendelis išvengė administracinės atsakomybės.

V.Grendelis buvo kaltinamas tuo, kad sukurstė R.Karčiauskaitę padaryti aukščiau paminėtas nusikalstamas veikas.

Bylos nagrinėjimo metu tiek kaltinamoji R.Karčiauskaitė, tiek kaltinamasis V.Grendelis kategoriškai neigė, kad nusikalstamus veiksmus R.Karčiauskaitė atliko sukurstyta V.Grendelio – abu nurodė, kad V.Grendelis niekada nesikreipė į R.Karčiauskaitę, prašydamas pateikti Kelių policijos valdybai tikrovės neatitinkančius duomenis ar kitaip padėti išvengti administracinės atsakomybės, R.Karčiauskaitė tik pasirašiusi pavaldinio paruoštą raštą, nežinodama, kad jame teikiama tikrovės neatitinkanti informacija.

Teismas, ištyręs ir įvertinęs byloje surinktų aplinkybių visumą, konstatavo, kad R.Karčiauskaitė sukurstyta V.Grendelio Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos sąmoningai pateikė tikrovės neatitinkančius faktus apie tai, kad asmuo, vairavęs minėtą automobilį, vykdė operatyvinę užduotį ir atsisakė atskleisti vairuotojo tapatybę. R.Karčiauskaitė suvokė, kad tokiais veiksmais padeda V.Grendeliui išvengti atsakomybės.

Teismas nusprendė kaltinamuosius pripažinti kaltais. R.Karčiauskaitei paskyrė galutinę subendrintą bausmę – 75 MGL (9 tūkst. 750 litų) baudą. V.Grendelui paskyrė galutinę subendrintą bausmę – 85 MGL (11 tūkst. 50 litų baudą).

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min