Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusio aukšto rango Marijampolės apskrities policijos pareigūno Edvardo Bukotos byla perduota teismui

Klaipėdos prokuratūra.
G.Kubiliūtės nuotr. / Klaipėdos prokuratūra.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimų valstybės tarnybai, nuosavybei bei aplinkai ir septynių tomų byla su kaltinamuoju aktu šiandien perduota nagrinėti Marijampolės rajono apylinkės teismui. Įtarimai byloje pareikšti penkiems asmenims, du iš kurių nusikaltimų padarymo metu buvo valstybės tarnautojai.

Buvęs Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas 49 m. Edvardas Bukota kaltinamas tuo, kad siekdamas asmeninės naudos ir piktnaudžiaudamas tarnyba bei veikdamas kartu su bendrininkais pagrobė svetimą turtą ir pažeidė teisės aktų nustatytas gamtos išteklių naudojimo taisykles.

Jo bendrininkas Marijampolės miškų urėdijos Kalvarijos girininkijos girininko pavaduotojas 39 m. P.V. kaltinamas piktnaudžiavimu, padėjimu piktnaudžiauti tarnyba bei pagalba siekiant pagrobti svetimą turtą ir pažeisti teisės aktų nustatytas gamtos išteklių naudojimo taisykles. Dar trys su valstybės tarnyba nesusiję asmenys kaltinami padėję piktnaudžiauti tarnyba, svetimo turto pagrobimu bei gamtos išteklių naudojimo taisyklių pažeidimu.

Kaltinamojo akto duomenimis, kaltinamieji, veikdami kaip bendrininkų grupė, 2009-ųjų kovo 5-11 d., neturėdami tam leidimo, iškirto dalį Kalvarijos girininkijos Pasienio miško, iš jo paruošė daugiau nei 20 kub. m. medienos, kurią pasisavino. Dėl to Kalvarijos girininkijai buvo padaryta 3 tūkst. litų žala.

„Pareigūnas, būdamas statutinis valstybės tarnautojas, kurstydamas kitus asmenis daryti nusikaltimą (vagystę), baudžiamąjį nusižengimą ir pats dalyvaudamas jų padaryme, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą ir sumenkino valstybės institucijos Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato autoritetą – dėl to didelę žalą patyrė valstybė“, – sakė ikiteisminį tyrimą byloje atlikęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas Generalinėje prokuratūroje pagal Kalvarijos policijos komisariato pareigūnų pareiškimą. Siekiant kuo objektyvesnio ir nešališkesnio tyrimo ir procesinio sprendimo priėmimo, jį buvo pavesta atlikti Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriui.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min