Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusio Kauno policininko Raimondo Vanago, kuris kaltinamas girtas avarijoje pražudęs žmogų, byloje – egzaminas ekspertams

Raimondas Vanagas su advokatu
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Raimondas Vanagas su advokatu
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaltinamojo, buvusio pareigūno Raimondo Vanago, advokatas Gintaras Černiauskas antradienį Kauno apylinkės teismo posėdyje paprašė iškviesti į teismą ekspertus, kad jie paaiškintų, kodėl vienas jų nusišalino prieš pasirašant nepalankias kaltinamajam išvadas, o kiti rėmėsi tik liudytojų parodymais.

15min.lt primena, kad prokurorų teigimu, 2012 m. spalio 28 d. naktį Nuokalnės gatvėje R.Vanagas, vairuodamas savo „Subaru Impreza”, išlėkė į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su „Mercedes Benz”.

Atvykę pareigūnai R.Vanagą rado sėdintį ant galinės sėdynės, iš žaizdų jam tekėjo kraujas. Avarijoje žuvo jo draugas K.Ziminskas, susižalojo du vyrai, važiavę „Mercedes Benz“.

R.Vanagas tikino, kad po vakarėlio pas jį namuose vieną žmogų parvežti namo pasisiūlęs K.Ziminskas, nes jis nevartojo alkoholio.

„Mercedes Benz” vairuotojas Valdas Jasionis ir kiti įvykio liudytojai teigė, kad vairavo R.Vanagas, kuris į keleivio vietą persėdo po avarijos.

Tačiau „Mercedes Benz” vairuotojas Valdas Jasionis ir kiti įvykio liudytojai teigė, kad vairavo R.Vanagas, kuris į keleivio vietą persėdo po avarijos, o žuvęs jo draugas buvo ant priekinės keleivio sėdynės.

Ekspertai savo išvadose patvirtino, kad vairavo R.Vanagas. Antradienį turėjo būti išklausyti jo parodymai, bet advokatas G.Černiauskas pateikė teismui prašymą išklausyti įvykio ekspertizę atlikusių specialistų parodymus.

Advokatui užkliuvo, kad teismo ekspertai rėmėsi vien bylos medžiaga, o esą turėjęs kitą nuomonę transporto specialistas prieš pasirašant išvadas nusišalino. „Jis nesutiko su išvadomis, kad vairavo mano ginamasis. Pasak jo, žuvusiojo sužalojimai rodo, kad jis mirė, patyręs smūgį į vairą, tada lūžo šonkauliai, trūko širdies aorta. Ši jo nuomonė prieštaravo su kitų ekspertų nuomone, todėl jis nusišalino ir išvadų nepasirašė“, – teigė G.Černiauskas.

Advokatas paprašė, kad teismui savo sprendimų motyvus paaiškintų tiek pasirašę ekspertizę specialistai, tiek nusišalinęs ekspertas.

Teismas patenkino advokato prašymą ir į kitus posėdžius kvies ekspertus.

Tuo tarpu žuvusiojo tėvas Vytautas Ziminskas 15min.lt teigė, kad transporto specialistas nusišalino tik dėl to, kad šioje byloje pakanka duomenų dėl R.Vanago kaltės. „Mano sūnui buvo lūžę šeši šonkauliai ne nuo smūgio į vairą, o nuo oro pagalvės, nes prispaudimai buvo tolygūs visoje krūtinėje. Manau, kad advokatas tik nori vilkinti bylą ir kaip nors bandyti gelbėti klientą“, – įsitikinęs V.Ziminskas.

Žuvusiojo tėvas sakė pateikęs ieškinį valstybei dėl savo sūnaus žūties ir prašys 1,2 mln. litų atlyginti neturtinei žalai.

„Stengiuosi dėl trijų anūkių, sūnaus žmonos. Duodu į teismą valstybę, nes sūnus žuvo dėl valstybės pareigūno kaltės, todėl tegul valstybė po to išsiaiškina, koks jos padalinys turi atsakyti ir apmokėti“, – aiškino V.Ziminskas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min