Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusio Seimo nario Vito Matuzo žmona Danutė kalta, nes valdišką benziną pylėsi į savo „Porsche“

Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė
matuzas.lt nuotr. / Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė
Šaltinis: 15min
0
A A

​Kėdainių rajono apylinkės teismas pavasarį buvo išteisinęs buvusio Seimo nario Vito Matuzo žmoną Danutę Matuzienę, kuri kaltinama svetimo turto pasisavinimu ir dokumentų suklastojimu. Aukštesnės instancijos teismas rudenį D.Matuzienei smogė be gailesčio.

Ketvirtadienį Kauno apygardos teisme buvo išnagrinėtas prokuratūros apeliacinis skundas byloje, kurioje kaltinamoji – buvusio Seimo nario žmona D.Matuzienė. Moteris apeliacinės instancijos teismo pripažinta kalta.

D. Matuzienė buvo kaltinta svetimo turto pasisavinimu ir dokumentų klastojimu – t. y. tuo, kad dirbdama VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba Mokymo skyriaus renginių koordinatore, panaudojo šios tarnybos benziną asmeninėms kelionėms. Siekdama pateisinti išvažinėtus degalus moteris suklastojo automobilio „Porsche“ kelionės lapus ir pateikė juos tarnybos buhalterijai. Apylinkės teismas D.Matuzienę buvo išteisinęs.

Kauno apygardos teisme buvo nagrinėjamas prokuratūros apeliacinis skundas, kuriame buvo prašoma apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį panaikinti ir D.Matuzienę pripažinti kalta, pasakojama Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Gintarės Veželytės penktadienį paviešintame pranešime. 

Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi byloje esančius įrodymus, apeliacinio skundo motyvus, atlikusi dalinį įrodymų tyrimą ir išklausiusi proceso dalyvius, konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas padarė bylos aplinkybių neatitinkančias išvadas dėl B. Matuzienės veiksmuose jai inkriminuotų nusikalstamų veikų požymių nebuvimo, todėl apylinkės teismo nuosprendis turi būti naikinamas kaip neteisėtas ir nepagrįstas, neatitinkantis byloje nustatytų faktinių įrodymų. 

Skirdama bausmę, teisėjų kolegija atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, nusikalstamos veikos motyvus ir tikslus, moters asmenybę, atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nebuvimą ir skyrė galutinę subendrintą bausmę – 100 MGL (13 000 Lt) baudą ir įpareigojo ją sumokėti per šešis mėnesius. Teismas taip pat nusprendė iš D.Matuzienės išieškoti 4680,36 Lt (už sunaudotus degalus) valstybės naudai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min