Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 10, 16:26

Buvusio Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus byla perduota teismui

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti buvusiam Vilniaus vicemerui Romui Adomavičiui.
Romas Adomavičius
Romas Adomavičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai.

Buvęs sostinės vicemeras kaltinamas tuo, kad, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios bendrovės „Vilniaus vandenys“ stebėtojų tarybos narys, žadėdamas pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, taip paveikti kitą valstybės tarnautojui prilyginamą asmenį, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį – 40 tūkst. litų.

Tyrimo metu Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams ir prokurorams pavyko surinkti pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad R.Adomavičius nuo 2012 m. birželio mėnesio provokavo akcinės bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį asmenį, buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą Darių Norkų, jam duoti 40 tūkst. litų kyšį ir už tai pažadėjo paveikti bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinį direktorių, kad „Utenos melioracija“ būtų pripažinta nugalėtoja „Vilniaus vandenų“ vykdomame 9 milijonų litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime.

Generalinė prokuratūra praneša, kad tęsdamas nusikalstamą veiką, buvęs Vilniaus vicemeras pareikalavo duoti 5 procentų vertės (apie 450 tūkst. litų) nuo pateikto bendrovės „Utenos melioracija“ konkursinio pasiūlymo minėtam viešajam pirkimui kyšį.

Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia manyti, kad būtent Vilniaus vicemeras R.Adomavičius reikalavo iš D.Norkaus neteisėto atlygio už tam tikrus veiksmus, o reikalautas 40 tūkst. litų kyšis buvo perduotas jo nurodytu būdu.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas tam, kas už pažadą paveikti  instituciją, įstaigą ar organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį reikalavo ar provokavo duoti, arba priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, numato laisvės atėmimo bausmę nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min