TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusio žemės ūkio viceministro Aušrio Macijausko byloje – kurioziškas melagingas liudijimas

Viceministras Aušrys Macijauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Buvęs viceministras Aušrys Macijauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Kazys Maksvytis regis, iki galo nesusitarė su dabartine Kėdainių žemėtvarkos skyriaus vedėja Elva Drukteniene, ką ir kaip kalbėti teisme.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas antradienį toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje dėl dokumentų klastojimo, didelės vertės turto iššvaistymo, sukurstymo suklastoti dokumentus ir piktnaudžiavimo tarnyba kaltinamas buvęs žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas.

Kartu su juo prieš teismą stojo buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Artūras Bagotyrius ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Kėdainių žemėtvarkos skyriaus vadovu be konkurso įdarbintas Vigimantas Kisielius.

Buvęs NŽT direktorius Kazys Maksvytis šioje byloje glaudžiai bendradarbiavo su pareigūnais, todėl nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą buvo atleistas.

Tačiau antradienį teisme paaiškėjo, kad ir K.Maksvytis, ir kartu su juo mokslus universitete baigusi dabartinė Kėdainių žemėtvarkos skyriaus vedėja Elva Druktenienė rizikuoja „užsidirbti“ dar po vieną bylą. K.Maksvytis prieš posėdį susitiko su E.Drukteniene ir kalbėjo apie šį procesą, galimai derino, ką reikės sakyti.

K.Maksvytis gali būti baudžiamas už neteisėtą poveikį liudytojai, o pastaroji, apklausos metu minėjusi, kad jau seniai nėra mačiusi savo studijų laikų draugo – už melagingą liudijimą teisme. Dėl gresiančios atsakomybės moteris buvo įspėta, ji perskaitė ir pasirašė priesaiką.

Liudytojus teismas apklausė atskirai, po vieną. E.Druktenienė tikino jau seniai nemačiusi ir nebendravusi su K.Maksvyčiu, o pastarasis prasitarė, kad praėjusią savaitę savo iniciatyva buvo susitikęs su šia moterimi ir aptarinėjo artėjantį teismą: „Maniau, kad buvo tikslinga pasikalbėti su dabartine vedėja, kodėl aš esu kviečiamas į posėdį...“

Bylą kuruojantis prokuroras Giedrius Tarasevičius žadėjo svarstyti, kokių priemonių imtis liudytojų atžvilgiu.

Kaip skelbta anksčiau, šioje byloje STT nustatė, kad žemės ūkio viceministras A.Macijauskas galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir siekė asmeninių tikslų, vengdamas privalomo skelbti konkurso dėl V.Kisieliaus įdarbinimo Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos padalinio vadovu.

Viceministras nurodė Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos – laikinai vadovo pareigas ėjusiam A.Bagotyriui fiktyviai įdarbinti V.Kisielių tam, kad po kelių dienų galima būtų jį be konkurso perkelti į minėtas vadovo pareigas.

2011 m. lapkričio 2-ąją, tą pačią dieną, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba jam pareiškė įtarimus ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo tarnyba, iš žemės ūkio viceministro pareigų neva dėl šeimyninių priežasčių pasitraukęs A.Macijauskas buvo paskirtas premjero Andriaus Kubiliaus visuomeniniu patarėju.

Byloje teismas paskelbė pertrauką, kad prokuratūra galėtų patikslinti kai kurią painiai pateiktą medžiagą.

VIDEO: 15min.lt - prokuroro Giedriaus Tarasevičiaus komentaras buvusio viceministro A.Macijausko byloje
VIDEO: 15min.lt - teisiamo buvusio viceministro Aušrio Macijausko komentaras

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min