TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusios Seimo kasininkės baudžiamoji byla perduota teismui

Seimo kanceliarijos buhalterė Regina Petkelienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo kanceliarijos buhalterė Regina Petkelienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Vilma Gužaitė teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, iššvaistymo ir įgijimo apgaule. Šiais nusikaltimais kaltinama dabar jau buvusi Seimo kanceliarijos kasininkė 47 metų Regina Petkelienė ir taip pat buvusi Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterė 59 metų Olga Goluskaitė.

Surinkta pakankamai R.Petkelienės kaltės iššvaisčius daugiau kaip 370 tūkst. litų, kuriuos apgaule įgijo O.Goluskaitė, taip pat pasisavinus beveik 70 tūkst. litų, įrodymų. Šios lėšos priklausė Seimo kanceliarijai. Beveik pusės milijono litų grynųjų pinigų kasoje buvo pasigesta prieš metus, 2009-ųjų birželį.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad būdama visiškai materialiai atsakinga už jai patikėtas pinigines lėšas bei jų apskaitą ir turėdama įgaliojimus jomis disponuoti, R.Petkelienė nuo 2008–ųjų sausio iki 2009–ųjų liepos neteisėtai perleido O.Goluskaitei kasoje buvusius grynuosius pinigus – 373,5 tūkst. litų, t.y. juos iššvaistė. Šiuos pinigus kasininkė įvairiomis sumomis, nuo 500 iki 20 tūkst. litų, skolindavo O.Goluskaitei. Ant buhalterinėje apskaitoje nebenaudojamų kasos išlaidų orderių blankų ar paprasčiausių popieriaus lapų R.Petkelienė surašydavo skolos raštelius. Juridinės galios jie neturėjo.

Taip pat paaiškėjo, kad apie 65,5 tūkst. litų stygius nepagrįstas netgi tais beverčiais rašteliais. Dėl to įtariama, jog R.Petkelienė šią pinigų sumą pasisavino 2009–ųjų gegužės–liepos mėnesiais. Nustačius, kad kasoje iš viso trūksta per 441 tūkst. litų, pernai liepos 17 d. Seimo kancleris kreipėsi į policiją.

Pusantrų metų O.Goluskaitė nuolat lankydavosi R.Petkelienės kabinete. Graudindavo pasakojimais apie paskolą butui pirkti, apie ją apgavusius verslo partnerius Vokietijoje ar Lenkijoje. Kasininkę ramindavo idėjomis, kaip grąžins nuolat augančią skolą. Tačiau šiems planams reikėjo naujų pinigų sumų. O.Goluskaitė savo tikslą pasiekdavo, ir kiekvieną mėnesį ir taip įspūdinga jos skola dar padidėdavo.

Surašius kaltinamąjį aktą baudžiamoji byla buvo perduota Vilniaus apygardos teismui.

Pati griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki dešimties metų – įstatyme numatyta už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min