Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusios teisėjos Daivos Mekšraitienės advokatei nepavyko nušalinti bylą nagrinėjančio teisėjo

Vilniaus apygardos teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus apygardos teismas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Su prezidente dėl atleidimo besibylinėjančios buvusios Kauno apygardos teismo teisėjos Daivos Mekšraitienės advokatė pirmadienį nesėkmingai bandė nušalinti ginčą nagrinėjantį Vilniaus apygardos teismo teisėją Virginijų Kairevičių.

Nušalinimą beveik valandą svarsčiusi Vilniaus apygardos teismo vadovybė pirmadienį atmetė kaip nepagrįstą. Tai buvo antras šioje byloje šiam teisėjui pareikštas nušalinimas.

D.Mekšraitienės advokatė Vida Kisielienė nušalinimą pareiškė manydama, kad šis teisėjas yra iš anksto yra nusistatęs prieš jos klientę D.Mekšraitienę.

Birželio 27 dieną įvykusiame posėdyje V.Kairevičius buvo nusprendęs iš Registrų centro išreikalauti dokumentą, dėl kurio pareigų neteko Kauno apygardos teismo teisėja D.Mekšraitienė.

Prokurorai buvo nustatę, jog 2004 metais teisėja priimdama sprendimą už akių be teisinio pagrindo Registrų centrui pateiktame sprendimo nuoraše ranka ištaisė rezoliucinę dalį. Joje ji įrašė žodžius „nuosavybės teises“, tokiu būdu kiti asmenys įgijo nuosavybę be teisinio pagrindo. Pernai rugpjūtį pareigų netekusi D.Mekšraitienė į teismą padavė ją atleidusią prezidentę Dalią Grybauskaitę bei Teisėjų tarybą. Ji prašo pripažinti atleidimą neteisėtu.

Tąkart bylą dėl atleidimo nagrinėjantis teisėjas V.Kairevičius nusprendė, kad teismui reikėtų turėti dokumentą, dėl kurio atleista D. Mekšraitienė.

„Originalaus įrašo ieškovės nėra, tik kopijos. Tokioje byloje originalo reikėtų, dėl ekspertizės spręsime gavę“, – anksčiau posėdyje sakė teisėjas V.Kairevičius. Tačiau dabar teisėjas mano, kad jeigu atsakovas šia medžiaga nesirems, originalai nėra būtini.

Prezidentūros atstovė Rasa Svetikaitė teisme pareiškė, kad prašymų netenkinimas nėra pagrindas nušalinti teisėją, ji pasiūlė advokatei V.Kiselienei už piktnaudžiavimą procesu paskirti piniginę baudą ir apie gynėjos elgesį informuoti Advokatų tarybą.

Po tokių aštrių diskusijų tarp šalių bylą nagrinėjantis teisėjas V.Kairevičius nusprendė, kad šioje byloje reikalingas ne tik rašytinis sekretorės protokolas, bet ir garso įrašas – visą tolesnę proceso eigą ėmė fiksuoti ant sekretorės stalo atsiradęs diktofonas.

Išsprendus nušalinimą ir šalių prašymus, teismas suteikė žodį ieškovei.

Iki tol tvirtinusi, kad parašas ant sprendimo yra užrašytas galimai jos ranka, tik ji neatsimena aplinkybių, dabar D.Mekšraitienė ėmė neigti, kad parašas jos ranka parašytas.

„Neigiu, kad mano ranka įrašas“, – pareiškė D.Mekšraitienė.

2010 metų sausį D.Mekšraitienę kaip liudytoją apklausė Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda. Tada per apklausą teisėja sakė, kad esą parašas jos, bet kaip jis atsirado, pasakyti negali. Dabar ji tvirtina, kad apklausa vyko skubotai, matė tik kopiją dokumento.

Eksteisėja pažėrė daug kritikos jos veiklą vertinusiai Teisėjų tarybai, o jos priimti sprendimai nebuvo apskųsti reikiama tvarka ir panaikinti. Esą ji iš darbo buvo atleista remiantis tendencingais ir tikrovės neatitinkančias faktais, apie ją kaip teisėją, suformavusiais neigiamą nuomonę.

Be to, D.Mekšraitienės manymu, jos veiklą tikrinusios teisėjų komisijos neišaiškino jai teisės į apskundimą, be to, negalėjo tinkamai pasiruošti atsakymams į vienos komisijos klausimus.

Buvusi prašo panaikinti 2010-ųjų prezidentės dekretą dėl jos atleidimo iš pareigų. Atsakovai su šiuo prašymu nesutinka.

D.Mekšraitienę tuomet nuspręsta atleisti už teisėjo vardo pažeminimą – ji esą aplaidžiai ir pažeisdama įstatymus nagrinėjo civilines bylas ir sudarė prielaidas apgaule užvaldyti didelės vertės nekilnojamąjį turtą.

Teisėjos padarytus pažeidimus atskleidė teismų savivaldos institucijos bei Generalinė prokuratūra, tačiau dėl suėjusių senaties terminų D. Mekšraitienė negalėjo būti patraukta baudžiamojon atsakomybėn.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min