Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 15d. 10:46

Buvusių Panevėžio teisėjų Savickų šeima stojo prieš teismą Vilniuje

Savickų šeima su ketvirtojo teisiamojo advokatu R.Andrikiu (dešinėje).
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Savickų šeima su ketvirtojo teisiamojo advokatu R.Andrikiu (dešinėje).

Vilniaus apygardos teismas penktadienį bandė atversti sutuoktinių buvusių teisėjų Rimanto Savicko ir Vaivos Savickienės bei jų dukters Justės Savickaitės baudžiamąją bylą dėl įtarimų įvairiais nusikaltimais.

Skandalinga rezonansinė istorija, į kurią įsivėlė buvusių Panevėžio teisėjų šeima (žr. susijusius straipsnius), pasiekė teismą sostinėje.

Penktadienį Vilniaus apygardos teisme bandyta atversti baudžiamąją bylą, kurioje buvę teisėjai Rimantas Savickas, Vaiva Savickienė, jų dukra Justė bei bankroto administratorius Algis Kleiva iš Radviliškio įtariami piktnaudžiavimu, papirkimu bei sukčiavimu.

Bylos duomenimis, Panevėžio apygardos teismo teisėjas R.Savickas, kurio įgaliojimai šiuo metu yra sustabdyti, galėjo kyšininkauti – už palankius sprendimus vienoje civilinėje byloje iš bankroto administratoriaus galimai paėmė 2 400 litų kyšį, taip pat klastojo proceso dokumentus.

Taip pat, anot kaltinimo, R.Savickas galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, klastoti procesinius dokumentus, kurstyti valstybės tarnautojui prilygintą asmenį padaryti piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir jam patikėti bei išsvaistyti jo žinioje esantį svetimą turtą.

Jo žmona, anksčiau Panevėžio apygardos administracinio teismo teisėja dirbusi V.Savickienė įtariama piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, siekusi asmeninės naudos ir kursčiusi valstybės tarnautojui prilygintą asmenį padaryti piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi bei klastoti tikrą dokumentą ir jį realizuoti.

Teisininkų dukra 25 metų J.Savickaitė kaltinama, kad laikė, gabeno ir panaudojo žinomai suklastotą tikrą dokumentą, ir sukčiaudama, apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą, kai panaudojo žinomai suklastotą tikrą dokumentą.

Tuo tarpu bankroto administratorius A.Kleiva stojo prieš teismą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, siekio turtinės bei kitokios naudos, kai iššvaistė jam patikėtą ir jo žinioje buvusį svetimą turtą, taip pat dėl teisėjo R.Savicko papirkimo.

A.Kleivą šios dienos posėdyje gynė vienas garsiausių šalies advokatų Rimantas Andrikis. Tuo tarpu Savickų šeimyna, pageidaujanti turėti tris atskirus gynėjus, į posėdį atvyko be advokatų.

Visi trys šeimos nariai teismui aiškino negalėję sudaryti sutarčių su teisininkais, nes nežinojo bylos nagrinėjimo grafiko.

„Manau, kad teisė į gynybą yra šventa. Tuo viskas pasakyta. Bylos nagrinėjimas yra neįmanomas“, – teismo paklaustas nuomonės, konstatavo R.Andrikis.

Baudžiamosios bylos nagrinėjimas atidėtas iki birželio 1 dienos.

VIDEO: 15min.lt - Teisėjų Savickų šeimos ir bankroto administratoriaus A.Kleivos teismas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min