Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusių Vilniaus politikų byloje teismas lauks tarybos nario Vido Urbonavičiaus ir STT atstovų liudijimų

Baudžiamoji byla, kurioje Vilniaus tarybos nario Vido Urbonavičiaus papirkimu kaltinami jo kolegos Audrius Butkevičius ir Gintaras Kazakas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Baudžiamoji byla, kurioje Vilniaus tarybos nario Vido Urbonavičiaus papirkimu kaltinami jo kolegos Audrius Butkevičius ir Gintaras Kazakas (archyvo nuotrauka)
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį paskelbė, kad, neatlikęs dalinio įrodymų tyrimo, negali paskelbti teisėto ir pagrįsto nuosprendžio buvusiems Vilniaus miesto tarybos nariams Audriui Butkevičiui ir Gintarui Kazakui. Jie kaltinami papirkę Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narį konservatorių Vidą Urbonavičių.

Teismas nutarė atnaujinti įrodymų tyrimą ir liudytojais posėdyje apklausti tarybos narį V.Urbonavičių bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) darbuotojus.

Teismas aiškinsis tarybos nario dalyvavimą nusikalstamos veikos imitavimo modelyje, o iš STT specialistų norės sužinoti informaciją apie techninių priemonių panaudojimą.

„Neišsiaiškinęs minėtų aplinkybių, teismas negali priimti teisėto ir pagrįsto nuosprendžio“, – paskelbė kolegijos teisėja Virginija Pakalnytė-Tamošiūnaitė.

Prie atnaujintos baudžiamosios bylos teismas grįš tik rudenį.

Pernai lapkritį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nurodė iš naujo nagrinėti buvusių Vilniaus politikų A.Butkevičiaus ir G.Kazako bylą ir panaikino žemesnių teismų nuosprendžius išteisinti buvusius Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narius.

Kaip ir prašė Generalinė prokuratūra, byla nagrinėjama iš naujo apeliacine tvarka.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu A.Butkevičius išteisintas dėl pasiūlymo duoti kyšį ir kyšio perdavimo nesant nusikaltimo požymių. Tuo metu G.Kazakui vietoj anksčiau nuosprendžiu skirtos 22,1 tūkst. litų baudos Vilniaus apygardos teismas buvo skyręs dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant vieneriems metams.

Tuo metu Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas 2011 metų rugsėjį išteisindamas A.Butkevičių skelbė, kad valstybė išprovokavo jį nusikalsti. G.Kazako kaltė kai kuriuose epizoduose taip pat nepatvirtinta dėl galimos provokacijos.

LAT pernai lapkričio 20 dieną panaikino abiejų šių teismų nuosprendžius.

Šioje STT Vilniaus valdybos pareigūnų tirtoje baudžiamojoje byloje Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo nuosprendžiu G.Kazakas buvo pripažintas kaltu dėl to, kad 2007 metų rugsėjo 28 dieną pasiūlė ir pažadėjo V.Urbonavičiui 10 tūkst. litų kyšį už tai, kad šis paveiktų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir Privatizavimo komisijos narę Birutę Galinienę, kad ji, sprendžiant Privatizavimo komisijoje klausimą dėl bendrovės „Lazdynų būstas“ akcijų pirkimo ir pardavimo sutarties projekto patvirtinimo, balsuotų už šios sutarties patvirtinimą.

G.Kazakas taip pat buvo nuteistas už tai, kad 2008 metų sausį pasiūlė, pažadėjo ir perdavė V.Urbonavičiui 10 tūkst. litų kyšį už tai, kad šis paveiktų B.Galinienę už bendrovei „Corpomanagement“ palankų sprendimą atleidžiant ją nuo daugiau kaip 2 mln. litų delspinigių mokėjimo.

STT manymu, nors minėtoje baudžiamojoje byloje buvo surinkta duomenų, kad 2007 metų rugpjūčio mėnesio pabaigoje G.Kazakas ir A. Butkevičius siekė, jog V.Urbonavičius per slaptą balsavimą dėl bendrovės „Vilniaus pramogų parkas“ vykdymo priežiūros komisijos pirmininko skyrimo palaikytų tam tikrą kandidatūrą ir už tai V.Urbonavičiui perdavė 5 tūkst. litų, t. y. papirko valstybės tarnautoją, pastarieji buvo išteisinti.

Taip pat G.Kazakas buvo išteisintas dėl kaltinimų 2008 metų kovo mėnesį pasiūlius V.Urbonavičiui 150 tūkst. litų kyšį ir perdavus kyšio dalį – 50 tūkst. litų – už pastarojo perėjimą į jo vadovaujamą frakciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min