Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bylą prieš Lietuvą Strasbūre laimėjęs Marius Lalas švenčia pergalę ir Lietuvos Aukščiausiajame Teisme

Antrankiai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) skelbia: kiekvienas teismo procesas privalo atitikti Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos reikalavimus. Antradienį LAT paskelbė Mariui Lalui palankią nutartį – dėl kaltinimų įgijus didelį narkotikų kiekį nuteisto vyro byla bus peržiūrėta iš naujo. Mat M.Lalas jaučiasi policininkų provokacijos auka.

Antradienį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė nutartį byloje, dėl kurios yra pasisakęs ir Europos Žmogaus Teisių Teismas: tiriant Mariaus Lalo nusikalstamą veiką bei nagrinėjant ją Lietuvos teismuose buvo pažeista teisė į teisingą teismą. LAT panaikino Kauno apygardos teismo nutartį ir grąžino bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

M.Lalas trejų metų laisvės atėmimu buvo nuteistas už 2002 m. padarytą nusikalstamą veiką – įgijimą, laikymą, gabenimą ir pasikėsinimą parduoti didelį kiekį psichotropinių medžiagų. Nuteistojo kartu su bendrininku padarytas nusikaltimas buvo atskleistas panaudojus nusikalstamos veikos imitacijos elgesio modelį.

LAT nutartyje pažymėjo, kad Kauno apygardos teismas, bylą nagrinėjęs apeliacine instancija, neatliko išsamios ištirtų įrodymų analizės, siekiant nustatyti nusikalstamos veikos galimo provokavimo faktą, darė prieštaringas išvadas sprendime.

Anot bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos, nusikalstamos veikos imitacijos elgesio modelio teisėtumas kiekvienu atveju turi būti tikrinamas teisme, turi būti paneigti argumentai dėl provokavimo padaryti nusikalstamą veiką, nustatomos priežastys, dėl kurių buvo nuspręsta vykdyti operaciją, pareigūnų dalyvavimo darant nusikalstamą veiką laipsnį ir kaltinamajam taikyto provokavimo ar spaudimo pobūdį.

Apeliacinės instancijos teismas, tinkamai neatlikęs tokio tikrinimo ir nutartyje išsamiai neaptaręs tikrinimo rezultatų, negalėjo daryti išvados, kad M.Lalas baudžiamojon atsakomybėn patrauktas pagrįstai. Procesas atitinkančiu Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos reikalavimus gali būti pripažįstamas tik tuo atveju, kai jo metu paneigiama provokavimo daryti nusikalstamą veiką versija.

Ši LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama, rašoma Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atstovės ryšiams su visuomene Živilės Navickaitės-Babkin antradienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min