Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čečėnams Gatajevams Kauno apygardos teismas sugriežtino bausmes

Gatajevų drama: vieniems – didvyriai, kitiems – nusikaltėliai.
LŽ nuotr. / Gatajevų drama: vieniems – didvyriai, kitiems – nusikaltėliai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas penktadienį sugriežtino nuosprendį globotus našlaičius terorizavusiems čečėnams sutuoktiniams Malikui ir Chadižat Gatajevams.

Išnagrinėjus advokatų bei prokuratūros apeliacinius skundus čečėnams skirtos dar griežtesnės bausmės – po pusantrų metų nelaisvės, praneša naujienų portalas delfi.lt.

Gatajevai teisme penktadienį nepasirodė, o jų advokatas Ričardas Girdziušas teigė skųsiąs nuosprendį.

Birželio pradžioje Kauno miesto apylinkės teismas Gatajevus pripažino kaltais dėl smurtavimo prieš globotinius, grasinimo nužudyti, savavaldžiavimo. Už tai jiems buvo skirta po 10 mėnesių nelaisvės.

Gatajevai už grotų jau praleido daugiau nei 10 mėn. Penktadienį jie turėtų būti suimti bei išvežti į pataisos namus atlikti likusio bausmės laiko.

Grozno angelais vadinamą čečėnų porą teisėsaugai apskundė globotiniai.

Trys Gatajevų namuose gyvenę paaugliai našlaičiai – mergina ir du vaikinai – pasiskundė, kad globėjai juos neva reketuoja, o atsisakius mokėti muša ir grasina nužudyti. Iš vieno našlaičio esą paimta 400 JAV dolerių, o iš kitų – 350 ir 600 litų. Tačiau teismas kaltinimą dėl turto prievartavimo perkvalifikavo į savavaldžiavimą.

Bylos duomenimis, praėjusių metų spalio pradžioje Kauno centre, V.Putvinskio gatvėje esančiame bute, M.Gatajevas ir jo žmona sudavė smūgius į galvą šluota, ranka ir kėde vienai globotinių.

Sutuoktiniai Gatajevai 1997 metais Grozne įsteigė ne pelno organizaciją „Gimtoji šeima", ji pradėjo rūpintis tėvų netekusiais čečėnų vaikais. Atvažiavę į Lietuvą, Gatajevai atsivežė ne tik savo vaikus, bet ir apie dešimt globojamų našlaičių.

Ši byla ir Kauno teismo nuosprendis sulaukė didelio atgarsio – žiniasklaidoje svarstoma, kodėl į ją įsikišo Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai, ar su tuo negali būti susijusios Rusijos tarnybos, nes, anot dienraščio „Lietuvos žinios", M.Gatajevas kadaise yra nusifotografavęs su čečėnų pasipriešinimo kovotojais.

Lietuvos migracijos departamentas yra panaikinęs leidimą Gatajevams gyventi Lietuvoje, bet šis sprendimas apskųstas teismui.

Gatajevams paremti Vilniuje buvo surengtas tarptautinis kino festivalis „Kinas prieš melą".

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min