TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūro Paulausko bendražygės kerai: visureigis BMW X5 už gražias akis

Česlava Stanul
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Česlava Stanul teisme.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš blondinės Česlavos Stanul baudžiamosios bylos aiškėja neįtikėtina istorija su spalvingais veikėjais ir prabangiu vokišku visureigiu, kuris keletą mėnesių buvo tapęs lyg karšta bulve – perkamas, parduodamas, perrašomas, skolinamas, užstatomas, ieškomas, tikrinamas, remontuojamas ir t. t.

Vilniaus pedagoginį universitetą baigusi, į Seimą kandidatavusi, paprastais kaimiečiais besirūpinančią viešąją įstaigą „Modernus kaimas“ įkūrusi ir jos prezidentės pareigas einanti energijos nestokojanti aktyvistė. Taip „ant popieriaus“ galėtų būti pristatoma jauna moteris iš Šalčininkų – Česlava Stanul.

Tačiau realybė kitokia: 26 metų blondinė sėdo į teisiamųjų suolą dėl sukčiavimo stambiu mastu, už aferą dėl prabangaus visureigio BMW X5 jai gresia iki 8 metų nelaisvės.

Machinacijos – prieš Seimo rinkimus

Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo narpliojamoje baudžiamoje byloje minimi 2009 vasarą– rudenį buvę įvykiai.

Būtent tų metų lapkričio 15 dieną, keliems parlamentarams išvykus dirbti į Europarlamentą, buvo rengiami papildomi rinkimai į Seimą. Vos prasidėjus rinkimų kampanijai, „sublizgėjo“ Artūro Paulausko vadovaujamos Naujosios Sąjungos (socialliberalų) kandidatė iš Šalčininkų rajono – Č.Stanul. Žiniasklaida paskelbė, jog šią moterį persekioja anstoliai: reikalauja nuo bemaž 350 tūkst. litų skolos vienam privačiam asmeniui iki 20 litų skolelės „Susisiekimo paslaugoms“ už važiavimą viešuoju transportu be bilieto. Maža to, dulkių siurbliais „Kirby“ prekiaujanti bendrovė „Litaras“ išplatino Č.Stanul skirtą pranešimą žiniasklaidai dėl jos 9 000 litų skolos.

Teisme paaiškėjo, kad būtent priešrinkiminiu laikotarpiu Č.Stanul buvo užsiėmusi dar vienu įspūdingu projektu: kaip „už gražias akis“, sumokant nebent keletą šimtų litų už popierizmą, gauti prabangų visureigį BMW X5.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Šios istorijos epicentre atsidūręs visureigis BMW.
Šios istorijos epicentre atsidūręs visureigis BMW.

Beje, Č.Stanul net neturi vairuotojos pažymėjimo, tačiau visur ją vežioti įpareigodavo „Modernaus kaimo“ apsaugininką arba teisininkę.

Mašinos ieškodavo net salonuose

„Jūs turite teisę turėti gynėją“, – į jos baudžiamosios bylos nagrinėjimą be advokato atvykusiai kaltinamajai priminė teisėja Alberta Baltušytė.

„Nereikalingas!“, – pasitikėjimo savimi nestojo Č.Stanul.

Pirmoji teismui liudijo Božena Petrašun, viešojoje įstaigoje „Modernus kaimas“ ėjusi prezidentės padėjėjos ir juristės pareigas.

„Kas jums yra žinoma apie automobilio BMW pirkimą?“ – teisėja A.Baltušytė pasiteiravo liudytojos.

B.Petrašun pasakojo, kad 2009-ųjų vasarą jos bosė važinėdavo po automobilių salonus, ieškodama jai patinkančios transporto priemonės. Sykį vienas Č.Stanul pažįstamas, vardu Gžegožas, užsiminė, kad jo draugas Zbignevas D. kaip tik turi pardavimui skirtą visureigį.

Užbėgant įvykiams už akių – Zbignevas šioje byloje yra pripažintas nukentėjusiuoju, patyrusiu 50 000 litų žalą.

„Važiavome į Eišiškes apžiūrėti. Ta mašina jai tiko. Česlava pasakė, kad norės pirkti. Nuvažiavome patikrinti, ar ji techniškai tvarkinga. Įsitikinome, kad tvarkinga. Susitarėme pirkti už 50 000 litų“, – pasakojo teisininkė.Kiek žinau, iš viso nebuvo mokėta, – teisme paklausta, iš kokių lėšų buvo planuojama pirkti prabangią mašiną, minėjo viešosios įstaigos teisininkė B.Petrašun.

Anot jos, Č.Stanul su BMW X5 savininku Zbignevu susitarė, kad pinigus už visureigį perves per 3 ar 5 dienas.

Visureigį atidavė be pinigų

„Ji paprašė manęs, kad užrašyčiau mašiną savo vardu. Jinai neturėjo teisių, visų pirma. Vis tiek aš ją visur vežiočiau. Be to, sakė, vėliau gal įstaigos vardu ją perrašys“, – minėjo B.Petrašun.

Teismas liudytojos klausė, iš kokių lėšų buvo perkamas šis automobilis.

„Kiek žinau, iš viso nebuvo mokėta. O iš kokių ketino, nežinau...“, – nutęsė B.Petrašun.

Tą pačią dieną, rugpjūčio 27-ąją, ketvirtadienį, ši moteris Č.Stanul pavedimu nuvyko su BMW savininku į „Regitrą“, kur kažkuo tarsi užburtas vyras tiesiog perrašė visureigį B.Petrašun vardu. Dokumentuose buvo įrašyta simbolinė 5 000 litų kaina. O realiai pardavėjas negavo nė lito.

Nors mašina jam nebepriklausė, Zbignevas tikėjo Č.Stanul pažadu, kad pirmadienį jiedu susitiks notarų biure, kur bus sudaryta pirkimo-pardavimo sutartis įstaigos „Modernus kaimas“ vardu ir įsipareigota dėl apmokėjimo už visureigį.

Pirmadienį, rugpjūčio 31-ąją, notaro patvirtinta sutartis iš teisų buvo pasirašyta, tačiau kokia iš jos Zbignevui nauda, jei visureigio savininkas jau buvo pasikeitęs?

A.Paulausko bendražygis: „Pats jį vairavau...“

Teisme teko liudyti ir „Naujosios Sąjungos“ Vilniaus miesto skyriaus Valdybos nariui, socialliberalų informacinio centro ir organizacinio departamento darbuotojui Viačeslavui Plachtinskiui.

„Prieš porą metų bendravom, padėjau jai su rinkimais“, – prisipažino kaltinamosios bendraamžis. A.Paulausko bendražygis teismui pasakojo apie nuotykius su šiuo BMW X5: „Kai susipažinau su Česlava, ji jau važinėjo tuo automobiliu. Keletą kartu buvo pasakyta, kad labai pigiai jį nusipirko. Aš pats jį vairavau porą savaičių, nes mes buvome pasikeitę automobiliais. Tą automobilį buvau nuvežęs į servisą, kur dėjo signalizaciją. Nuvežiau į „Lapiną“ Šeškinėje, bet iš ten jį perkėlė į „Šerifą“ Vilkpėdėje. Kai nuvažiavo atsiimti, neatidavė – sakė, kad vogtas lyg. Bet paskui atidavė...“Keletą kartu buvo pasakyta, kad labai pigiai jį nusipirko. Aš pats jį vairavau porą savaičių, nes mes buvome pasikeitę automobiliais.

Anot V.Plachtinskio, po poros savaičių jis Česlavos prašymu nuvarė visureigį į Justiniškes ir atidavė moteriai, vardu Auksa (A.Čibinskienė – svarbi liudytoja. Už tai, kad neatvyko į teismą, jai skirta 260 litų bauda, o į kitą posėdį moteris turėtų būti atvesdinta. „Nagrinėti bylą be Čibinskienės yra nelogiška. Jos padaryta nusikalstama veika, mano nuomone, yra svarbi“, – šios liudytojos dalyvavimą procese sureikšmino ir kaltinamoji.).

Perrašė 20-mečiui broliui

Pasirodo, kol dar visureigiu važinėdavo socialliberalas Viačeslavas, Č.Stanul sumanė perrašyti jį savo 20-mečio brolio Pavelo vardu. Šio žingsnio prasmės nesuprato nei šis jaunuolis, nei viešosios įstaigos teisininkė B.Petrašun, kurios vardu mašina buvo įforminta iki rugsėjo 18-osios.

P.Stanul prabangaus visureigio formaliu savininku nebuvo nė vienos paros.

Mat, kaip teigiama, įstaigos prezidentė Č.Stanul suprato, jog tokiu atveju kasko draudimas kainuos pasakišką sumą. Todėl nutarta, jog mašiną reikia užregistruoti A.Čibinskienės vardu – didesnį vairavimo stažą turinčiai moteriai būtų paskaičiuota kur kas mažesnė įmoka.

Nuotykiai, kurių epicentre atsidūrė BMW X5, tik dar labiau įsibėgėjo: visureigį gavusi A.Čibinskienė pareiškė mašinos neatiduosianti, nes Č.Stanul esą jai negrąžino senų skolų!

„Švari mašina“ prikrėtė kiaulysčių

Kitas teismui liudijęs asmuo – vilnietis verslininkas Darius Mikalčius, netrukus įsigijęs šį BMW iš A.Čibinskienės.

Ši moteris kreipėsi į D.Mikalčių, norėdama pasiskolinti pinigų kažkokiam projektui. Ji pareiškė galinti užstatyti visureigį BMW, kurį pati gavo iš kito asmens už skolas.Visureigį gavusi A.Čibinskienė pareiškė mašinos neatiduosianti, nes Č.Stanul esą jai negrąžino senų skolų.

„Pasiūliau jai ne užstatyti, o parduoti man automobilį. Turėjau nuojautą, kad pirkimas to automobilio yra teisingas variantas“, – teisme pasakojo verslininkas.

Jis minėjo patikrinęs šią transporto priemonę net per Interpolą bei įsitikino, kad „mašina švari“.

Panašu, kad nuojauta D.Mikalčiui tąkart pakišo kiaulę, ir ne tik todėl, jog dėl šio BMW dabar tenka aiškintis teisme. „Automobilis buvo techniškai netvarkingas. Teko keisti automatinę pavarų dėžę. Iš pradžių tik degė šauktuko signalas, kad kažkas netvarkinga. O po mėnesio automobilis visiškai sugedo – lapkritį subyrėjo pavarų dėžė“, – apie vėtytą ir mėtytą visureigį teismui pasakojo dabartinis jo savininkas.

Kai verslininkas atidavė automobilį remontuoti, juo susidomėjo policija. Mat tuo metu mažiausiai du asmenys – Česlava ir Zbignevas, pareigūnams buvo pasiskundę, kad ši mašina iš jų yra pagrobta.

Matė skelbimą internete

Kai Zbignevas spaudė Č.Stanul, kad ši pagaliau atsiskaitytų už mašiną, moteris mojavo pareiškimu policijai dėl automobilio dingimo ir kartojo, kad sumokės iškart, kai tik „iksas“ atsiras.

Č.Stanul netgi įtarinėjo Zbignevą, neva tai jis viską suorganizavo, kad ji netektų visureigio.

Beje, vienas pirmojo mašinos savininko bičiulis teisme pasakojo, kad matė internete skelbimą, jog visureigis parduodamas. Liudytojas teigė paskambinęs Zbignevui ir apie tai papasakojęs.

Vyrai paskambino skelbime nurodytu telefonu. Atsiliepęs pardavėjas prisipažino, kad negali smulkiau papasakoti apie šio BMW techninę būklę, mat jis nėra mašinos savininkas – kažkokia mergina tik paprašė jo parduoti automobilį už 10 000 eurų (34 500 litų). Derybos su tarpininku netrukus nutrūko, ragelio jis nebekėlė.

Peripetijas dėl šio BMW X5 visureigio ir Č.Stanul baudžiamąją bylą teismas toliau ketina narplioti birželio 2-osios posėdyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min