TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Cigarečių alytiškis atsikratė išmesdamas jas į Lietuvą ir Rusiją skiriantį upelį

Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Kybartų punkte pasieniečiai sulaikė alytiškį, į Lietuvą ir Rusiją skiriantį Lieponos upelį įmetusį krepšį su cigaretėmis. Šiuos rūkalus vyras prieš tai buvo pamėginęs įvežti į Rusiją. Tą pačią dieną Kybartų punkte VSAT pareigūnai aptiko ir bešeimininkį cigarečių krovinį, kuriuo, įtariama, atsikratė nenustatytas asmuo, kai jam rūkalų nepavyko įvežti į Rusiją.

Kaip praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ketvirtadienį VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai Kybartų punkte pastebėjo, kaip į Lietuvą iš Rusijos važiuojančio automobilio „Volkswagen Passat“ vairuotojas sustojo ant tilto per Lieponos upelį. Juo eina siena su Rusija. Įveikę patikros procedūras šios šalies pusėje keliautojai kirsdami sieną tiltu atvažiuoja į Kybartų punkto teritoriją.

Sustojęs ant tilto ir stebimas pasieniečių „Volkswagen Passat“ vairuotojas į Lieponą sviedė krepšį. Tuomet vyras sėdo į mašiną ir atvažiavo į tikrinimo zoną Lietuvos pusėje.

VSAT pareigūnai ėmė aiškintis įvykio aplinkybes. Iš upelio ištraukus krepšį paaiškėjo, kad jame yra 190 pakelių cigarečių „Minsk 5 Superslims“ ir „Lifa Superslims“ be banderolių.

Netrukus Kybartų pasieniečiai nustatė, kad šiuos rūkalus „Volkswagen Passat“ vairavęs 35 metų Alytaus gyventojas įsigijo Lietuvos pusėje veikiančioje bemuičių prekių parduotuvėje ir mėgino nelegaliai įvežti į Rusiją. Cigaretes aptikę šios šalies pareigūnai pareikalavo sumokėti muitą už virš leistinos normos gabentus rūkalus. Alytiškiui atsisakius tai padaryti, kaimyninės šalies pareigūnai neleido jam įvažiuoti į Rusiją.

Apsisukęs vyras išvažiavo atgal į savo šalį. Žinodamas, kad į Lietuvą tokio kiekio cigarečių įvežti jis negali, alytiškis rūkalais nusprendė atsikratyti jam tinkamiausiu pasirodžiusiu būdu – išmetė jas nuo tilto į upelį.

VSAT pareigūnai alytiškiui dėl Pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių pažeidimo pradėjo administracinės bylos teiseną. Alytiškį, jo automobilį bei iš Lieponos ištrauktus rūkalus pasieniečiai perdavė muitinės pareigūnams.

Tą pačią dieną VSAT pareigūnai Kybartų punkto automobilių stovėjimo aikštelėje, kurioje leidimo įvažiuoti į Rusiją paprastai laukia Lietuvos tarnybų jau patikrintos transporto priemonės, aptiko keturis bešeimininkius krepšius. Juose buvo 660 pakelių cigarečių „Jin Ling“ be akcizo mokesčio ženklų.

Manoma, kad šiuos rūkalus į Rusiją planavo gabenti kurio nors automobilio vairuotojas. Kaip ir alytiškiui, jam Rusijos pusėje, matyt, teko apsisukti atsisakius mokėti akcizo mokesčius. Rūkalais nežinomasis galėjo atsikratyti ne juos išmesdamas į upelį, o tiesiog paslapčia palikęs stovėjimo aikštelėje.

Ir šios cigaretės perduotos Kybartų punkte dirbantiems muitininkams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min