Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Cigarečių kontrabandą muitininkai aptiko rentgenu

Cigarečių kontrabandą muitininkai aptiko rentgenu.
VTM nuotr. / Cigarečių kontrabandą muitininkai aptiko rentgenu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus muitininkai Medininkų kelio poste sulaikė du krovininius automobilius, kuriais į Lietuvą mėginta įvežti apie 15 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių už beveik 112 tūkst. litų. Nelegalūs rūkalai buvo gabenami „tuščių“ sunkvežimių ratuose, kabinoje ir lubose.

Ankstyvą sekmadienio (balandžio 17 d.) rytą Medininkų kelio poste dirbę mobiliosios grupės pareigūnai sustabdė Baltarusijos piliečio V.R. vairuojamą sunkvežimį „Iveco“, kuris į Lietuvą įvažiavo tuštiems krovininiams automobiliams skirta juosta. Paklaustas, ar neveža deklaruoti muitinei būtinų prekių, vairuotojas patikino, kad tokių automobilyje nėra. Tačiau muitinės pareigūnams įtarimų sukėlė sunkvežimio kėbulo konstrukcija. Iš patirties žinodami, kad tokio tipo automobiliuose kontrabandininkai mėgsta slėpti rūkalus, muitininkai nusprendė apžiūrėti automobilį mobiliąja rentgeno kontrolės sistema. Paaiškėjo, kad pareigūnų įtarimai pagrįsti – kėbulo lubose buvo įrengta ir specialiai užmaskuota slėptuvė, prikimšta kontrabandinių cigarečių „Premjer 7“ ir „Magnat“. Muitininkai iš slėptuvės ištraukė daugiau kaip 8 tūkst. 500 pakelių cigarečių, kurių kaina juodojoje rinkoje viršija 61 tūkst. 500 litų.

Nepraėjus nė valandai, tame pačiame kelio poste pareigūnai patikrino dar vieną „tuščią“ vilkiką „Volvo“, kurį vairavo Rusijos pilietis V.P. Kaip ir prieš tai sulaikytasis baltarusis, „Volvo“ vairuotojas pareigūnus taip pat tikino, kad jokių deklaruotinų muitinei prekių automobilyje neveža. Bet pareigūnai atkreipė dėmesį į staiga pakitusį vairuotojo elgesį – vyras visaip mėgino išsisukti nuo muitinio tikrinimo. Pasitelkę mobiliąją rentgeno sistemą, pirmąsias slėptuves muitininkai aptiko dviejuose atsarginiuose ir dviejuose važiuojančiuose vilkiko ratuose. Netrukus dar porą slėptuvių pareigūnai atrado puspriekabės daiktadėžėje ir vilkiko kabinoje. Iš aptiktų slėptuvių ištraukta per 6 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių „LM“, „Davidof“, „Ruskij stil“ ir „Chesterfild“. Sulaikyto antrojo kontrabandinio krovinio vertė – daugiau kaip 50 tūkst. litų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos BK 199 str. 1 d. (Kontrabanda), 22 str. 1 d. (Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką) ir 199-2 str.1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis). Kaltininkams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min