Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Cigarečių kontrabandininką išdavė mažas greitis

Kontrabandinės cigaretės padangoje
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės padangoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Druskininkietis kontrabandinius rūkalus iš Baltarusijos vežė automobilio ratuose. Nenorėdamas, kad bevažiuojant rūkalų pakuotės būtų pažeistos, jis pasirinko įtartinai mažą greitį.

VSAT nuotr./Sulaikytas automobilis
VSAT nuotr./Sulaikytas automobilis

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ketvirtadienį VSAT Varėnos rinktinės Operatyvininkai ir Specialiosios paskirties būrio pareigūnai kelyje Raigardo kontrolės punktas–Druskininkai pastebėjo lėtai važiuojantį automobilį „Volkswagen Passat“.

Mašina buvo ką tik į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiavusi per Raigardo punktą. Pasieniečiams pasirodė įtartinas link Drusukininkų važiuojančio automobilio greitis – kelyje, kur galima važiuoti 90 km per valandą greičiu, „Volkswagen Passat“ riedėjo dvigubai lėčiau.

VSAT pareigūnai sustabdė 51 m. Druskininkų gyventojo vairuojamą automobilį, kuriuo iš pažiūros nieko draudžiamo nebuvo gabenama. Mašina buvo nuvaryta į Druskininkų užkardą, kur atlikta detali jos patikra.

VSAT nuotr./Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr./Kontrabandinės cigaretės

Išmontavus padangas paaiškėjo, kad jos prigrūstos kontrabadinių rūkalų – iš viso čia buvo 540 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Manoma, kad druskininkietis lėtai važiavo todėl, kad automobiliui judant didesniu greičiu cigarečių pakeliai padangose būtų pažeisti ir subyrėtų. Pasak Varėnos pasieniečių, jei mašina su ratuose slepiamomis cigaretėmis važiuoja apie 70 km per valandą greičiu, iš padangų ištraukti rūkalų pakeliai būna labai karšti. Kuo didesnis greitis, tuo didesnė tikimybė, kad pakeliai bus tiesiog suplėšyti ir pavirs skutais.

Važiuojant tokiu automobiliu su ratuose įdėtu kroviniu mašina tampa nestabili, sunkiai valdoma, ja važiuojantys jaučiasi tarsi dardėtų vežimu mediniais ratais.

Dėl kontrabandos kurorto gyventojui pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Vyrui gresia bauda nuo 5 iki 10 tūkst. litų ir 1989 m. laidos „Vokswagen Passat“ konfiskavimas.

Druskininkietį po apklausos VSAT pareigūnai paleido. Cigaretės ir automobilis saugomi Druskininkų užkardoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min