Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 3d. 15:34

Cigarečių kontrabandininkai apsimetė žvejais

Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės

Prie Nemuno pasienyje su Rusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė tris kontrabandos gabenimu įtariamus tauragiškius, du jų automobilius ir 6 tūkst. pakelių rusiškų cigarečių. Įtariamieji kontrabandininkai buvo apsimetę žvejais, vienas iš jų – smarkiai apsvaigęs nuo alkoholio.

Penktadienį priešpiet VSAT Pagėgių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus ir Specialiosios paskirties būrio pareigūnai kartu su Plaškių užkardos pasieniečiais prie pat Nemuno Pagėgių savivaldybės Kucų kaimo ribose patikrino čia stovėjusius automobilius Peugeot 605 ir Volkswagen Transporter, teigiama išplatintame pranešime.

Pirmojo bagažinėje pasieniečiai rado 3 tūkst pakelių cigarečių „Saint George Light“. Mikroautobuso viduje įrengtoje slėptuvėje VSAT pareigūnai aptiko tiek pat tokių pačių cigarečių. Cigarečių dėžės buvo supakuotos į polietileną, o visi pakeliai paženklinti rusiškomis banderolėmis.

Šalia automobilių pasieniečiai sulaikė tris jais atvykusius asmenis – 38-erių ir du 37-erių metų tauragiškius. Kontrabandą sukrovę vyrai buvo apsimetę žvejais, turėjo žūklės įrankius. Vienas iš jų buvo smarkiai apsvaigęs nuo čia pat išgerto alkoholio.

Manoma, kad žvejais tauragiškiai apsimetė tam, kad nekeltų įtarimo, kol sulauks iš Kaliningrado srities Nemunu atplukdyto kontrabandinio krovinio. Tuomet jie sukrovė cigaretes į automobilius ir laukė patogaus momento atsitraukti į Lietuvos gilumą.

Sulaikytiesiems Pagėgių pasieniečiai dėl neteisėto akcizu apmokestinamų prekių laikymo ir gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinės bylos teiseną. Už tai numatyta administracinė bauda nuo 10 iki 20 tūkst. Lt su transporto priemonių konfiskavimu ar be jo.

Neblaivų vyrą, su kuriuo VSAT pareigūnams buvo sunku susikalbėti, pasieniečiai perdavė policijos pareigūnams. Kiti du tauragiškiai po apklausų paleisti.

Kontrabandinės cigaretės ir automobiliai saugomi VSAT Pagėgių rinktinėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min