15min be reklamos
2012 06 07, 12:38

Cigarečių kontrabandininkus pasieniečiai vaikėsi rugių lauke

Pasienyje su Baltarusija, Šalčininkų rajone esančiame rugių lauke, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai vaikėsi kontrabandinių cigarečių nešikus. Pasieniečių šuo rugiuose surado pasislėpusį 17-metį, sulaikyta beveik 5 tūkst. pakelių cigarečių ir kontrabandininkų automobilis, praneša VSAT.
Pasieniečiai
Pasieniečiai / VSAT nuotr.

Trečiadienį VSAT Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajono Sakalinės kaimo ribose, prie pat sienos su Baltarusija, pamatė kelis asmenis. Iš toli VSAT pareigūnų pastebėti įtariami kontrabandininkai nuo sienos bėgo į Lietuvos gilumą. Buvo matyti, kad jie neša baltus maišus.

Tribonių pasieniečiai nusivijo šiuos asmenis, kurie pamatę pareigūnus metė nešulius ir skirtingomis kryptimis nėrė į čia pat buvusį rugių lauką. Rugiai jame yra žmogaus ūgio, todėl bėgliams pasislėpti buvo labai palankios sąlygos.

Tribonių pasieniečiams pagalbon atskubėjo kolegos iš Vilniaus rinktinės: Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai padėjo atkirsti netoli šios vietos einančius kelius, o rugių lauką šukuoti pradėjo Dieveniškių užkardos kinologas su tarnybiniu šunimi. Netrukus keturkojis prisivijo ir sulaikė rugiuose pasislėpusį 17-metį Šalčininkų rajono gyventoją.

Maždaug už puskilometrio nuo sienos VSAT pareigūnai aptiko krūmynuose stovėjusį tuščią automobilį „Volkswagen Golf“. Manoma, kad tai yra kontrabandininkų automobilis, į kurį turėjo būti sukrautas nuo sienos gabentas krovinys.

Nuo pasieniečių sprukę nešikai iš viso pametė 19 baltų maišų, kuriuose buvo 4750 pakelių cigarečių „Premjer“ su baltarusiškais akcizo ženklais.

Tęsiant iš įvykio vietos pasišalinusių asmenų paiešką tarnybinis pasieniečių šuo pėdsakais rugių lauke nuvedė iki Sakalinės kaime esančio sugriuvusio pastato. Nuo čia keturkojis persekiojimo negalėjo tęsti  dėl daugybės  pašalinių pėdsakų.

Įtariama, kad sulaikytas rūkalų krovinys buvo iki sienos atneštas iš Baltarusijos pusės ir permestas į Lietuvos teritoriją per čia įrengtą apsauginę tvorą.

Dėl kontrabandos VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. „Volkswagen Golf“ ir cigaretės saugomi Tribonių užkardoje.

Sulaikytą 17-metį pasieniečiai uždarė į areštinę, o kitų bėglių paiešką tebetęsė ir  ketvirtadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min