Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 7d. 20:00

Cigarečių prigrūstą kontrabandininkų automobilį sustabdė pasieniečių „ežiai“

Kontrabandininkų automobilis
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr. / Kontrabandininkų automobilis

Vėlų pirmadienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės Specialiosios paskirties ir Kapčiamiesčio užkardų bei Sienos kontrolės skyriaus pasieniečiai gaudė kontrabandininkų automobilį „Audi A6“, prigrūstą cigaretėmis. Automobilis sustojo tik pervažiavęs du pasieniečių „ežius“.

Netoli Lazdijų rajono Kapčiamiesčio miestelio, apie puspenkto kilometro nuo sienos su Baltarusija ir prie pat pasienio ruožo ribos, vėlų pirmadienio vakarą pasieniečiai patikrinimui stabdė automobilį „Audi A6“. 

Iš tolėliau išvydęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnus, jo vairuotojas staigiai apsisuko ir pradėjo sprukti. 

Kitas pasieniečių ekipažas spėjo ant kelio patiesti priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį „ežį“, kurį „Audi A6“ pervažiavo dideliu greičiu. Pasieniečiai bėglį nusivijo tarnybiniu visureigiu įjungtais švyturėliais ir garsiniais signalais.

VSAT duomenimis, maždaug už kilometro VSAT pareigūnai patiesė dar vieną „ežį‘, kurį „Audi A6“ vairuotojas irgi pervažiavo.

Toliau gaudynės vyko keliu Kapčiamiestis – Leipalingis.

Bėglys pradurtomis padangomis, matyt, suprato nuo VSAT pareigūnų nepaspruksiąs, todėl nuvažiavęs dar apie 3 kilometrus staigiai nusuko į mišką, „Audi A6“ paliko likimo valiai ir pasinaudodamas tamsa pabėgo.

Jo surasti miške naktį iš pirmadienio į antradienį nepavyko.

Paaiškėjo, kad „ežiai“ savo darbą padarė – trys automobilio padangos buvo pradurtos. Priekinės kairės padangos nebuvo likę nė skutelio.

Bėglys paskutinę atkarpą, matyt, lėkė nuogu ratlankiu, ant kelio palikusiu ryškią žymę.

Automobilis buvo prigrūstas kontrabandinių rūkalų.

Iš viso pasieniečiai iš „Audi A6“ ištraukė 35 dėžes, iš viso 17 500 pakelių, cigarečių „Minsk Capital“, „Pall Mall Red“ ir „NZ Gold“. Visi rūkalų pakeliai pažymėti baltarusiškomis banderolėmis. Šio krovinio vertė Lietuvoje skaičiuojant su visais mokesčiais yra apie 137 tūkst. litų.

VSAT Lazdijų rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. „Audi A6“ ir kontrabandinės cigaretės saugomi Lazdijų rinktinėje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr./Kontrabandininkų automobilis
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr./Kontrabandininkų automobilis

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min