Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 12d. 18:20

Dailininkės A.Každailytės nužudymo byloje – noras keisti kaltinimą ir narkomanų liudijimai

Teismas dėl dailininkės Agnės Každailytės nužudymo
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Advokatas ir kaltinamieji teisme dėl dailininkės Agnės Každailytės nužudymo

Dailininkės Agnės Každailytės artimieji mano, kad už jų šeimos nario nužudymą teisiamas Mindaugas Lozaraitis turėtų būti baudžiamas kaip įvykdęs itin žiaurią žmogžudystę.

Ketvirtadienį bylą nagrinėjančiam Vilniaus apygardos teismui nukentėjusiųjų advokatas Valdemaras Bužinskas pateikė prašymą pakeisti kaltinimus. Advokatas sako manantis, kad tam yra pagrindas – jis išanalizavo bylos medžiagą ir nustatytas aplinkybes.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Teismas dėl dailininkės Agnės Každailytės nužudymo
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mindaugas Lozaraitis.

M.Lozaraitis teismui buvo perduotas kaltinant, kad įvykdė dailininkės nužudymą iš savanaudiškų paskatų. Tuo metu nukentėjusieji mano, kad jis turėtų būti teisiamas ir baudžiamas kaip įvykdęs itin žiaurų nužudymą. Teismas advokato raštą dėl naujo kaltinimo M.Lozaraičiui paėmė savo žinion.

Už nužudymą itin žiauriai teismai paprastai skiria griežtesnes bausmes, nei už įprastai įvykdytą nužudymą.

Nukentėjusieji taip pat norėtų, kad kitas kaltinamasis Aleksejus Baranovas, kuris teisiamas tik dėl turtinių nusikaltimų, būtų teisiamas kaip žmogžudystės bendrininkas.

Abu teisiamieji į nukentėjusiųjų norą keisti kaltinimus reagavo audringai, M.Lozaraitis net atsisakė paimti nukentėjusiųjų advokato raštą, kuriame dėstomi nauji kaltinimai.

Kaltinimai iš savanaudiškų paskatų nužudžius menininkę pateikti aštuonis kartus teistam 27 metų M.Lozaraičiui. Jis taip pat kaltinamas neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės įgijimu bei panaudojimu, pasikėsinimu sukčiauti, vagyste bei turto sunaikinimu bendrininkų grupėje.

Kaltinimai dėl vagystės bei svetimo turto sunaikinimo veikiant bendrininkų grupėje su M.Lozaraičiu ir dėl nepranešimo apie žinomą labai sunkų nusikaltimą pateikti taip pat ne kartą teistam 42 metų A.Baranovui. Abu vyrai nuosprendžio laukia suimti.

Teismas posėdyje ketvirtadienį apklausė Vygantą Lazauską ir A.Baranovo sugyventinę Ingą Filipavičiūtę. Abu liudytojai pripažino, kad yra priklausomi nuo narkotikų.

V.Lazauską į posėdį atlydėjo konvojaus pareigūnai, jis sulaikytas kitoje byloje.

„Neatsimenu“ , – kurį laiką į visus teisėjų klausimus atsakinėjo vyras.

Teisėjai paskelbė jo ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, kad jo sugyventinė Ksenija jam papasakojo, jog Mindaugas (Lozaraitis – BNS) įvykdė žmogžudystę. Vyras nepatikėjo šiais žodžiais, nes Mindaugas jam nebuvo panašus į žudiką. Ikiteisminio tyrimo metu taip pat užfiksuota, kad, pasak V.Lazausko, M.Lozaraitis sakė turįs planą, kaip pasidaryti pinigų ir nužudyti žmogų, jam reikalingas pagalbininkas. V.Lazauskas atsisakė, nors buvo įtikinėjamas, kad jam nieko daryti nereikės. Paskui sužinojo, kad M.Lozaraitis nužudė moterį.

V.Lazauskas, paklaustas, ar pamena savo parodymus, teisėjams atsakė, kad tik dalis jų yra teisingi ir netiesa, kad M.Lozaraitis ketino nužudyti žmogų.

„Aš abstinencijos būsenos buvau. Neigiu, kad įkalbinėjo nužudyti. Aš nesugalvojau, ką surašė pareigūnai, aš neperskaičiau ir pasirašiau. Norėjau, kad greičiau išleistų iš policijos komisariato. Aš vakar sulaikytas ir dabar tokios pat būsenos“, – priklausomybės nuo narkotikų neslėpė bylos liudytojas. 35 metų V.Lazauskas pripažino, kad kvaišalus vartoja 23 metus, jam šlubuoja atmintis.

Teismas apklausė ir liudytoją I.Filipavičiūtę.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Teismas dėl dailininkės Agnės Každailytės nužudymo
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Teismas dėl dailininkės Agnės Každailytės nužudymo

„Ką aš galiu pasakyti, aš ten nedalyvavau. Jie dirbo pas tą menininkę. Kažką kalbėjo, kad veš į turgų parduoti. Mindaugas prasimanydavo pinigų, turbūt vagystėmis, kaip ir aš“, – sakė moteris.

Ji, A.Baranovas, M.Lozaraitis kartu gyveno viename bute Pelesos gatvėje, iš viso jame glaudėsi penki asmenys.

„Mano specialybė – vogti iš parduotuvių, aš butais nesidomėjau“, – atviravo liudininkė I.Filipavičiūtė

„Mano specialybė – vogti iš parduotuvių, aš butais nesidomėjau“, – teigė I.Filipavičiūtė, kai teisėjai teiravosi, ar ji pastebėjo, kad vyrai į namus būtų atsinešę iš menininkės buto pavogtų daiktų. Moteris pripažino, kad lankėsi A.Každailytės bute, kur jos sugyventinis darė remontą, jam buvo atnešusi narkotikų.

Tyrimo duomenimis, 2015 metų liepos 22 dieną M.Lozaraitis apie 2 val. nakties peiliu atsirakino nukentėjusiosios buto Vilniuje, Sodų gatvėje, duris ir pasmaugė namie buvusią moterį. Įvykdęs nusikaltimą, M.Lozaraitis pertempė jos kūną į tuščią kaimyno butą, jo duris buvo išlaužęs jau anksčiau, bandė slėpti nusikaltimo pėdsakus. Pasišalindamas iš nusikaltimo vietos, M.Lozaraitis pasisavino aukos mobilųjį telefoną, kompiuterį, banko korteles bei kelis kitus asmeninius daiktus.

A.Každailytei netikėtai dingus, policija pradėjo paiešką, apie dingusią menininkę pranešė daugelis žiniasklaidos priemonių, žinia plito ir socialiniais tinklais internete. Po kelių dienų su nužudymu susieti M.Lozaraitis ir A.Baranovas buvo sulaikyti, o A.Každailytės kūnas – surastas.

Vilniaus Kriminalinės policijos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą nustatė, kad M.Lozaraitis 2015 metų pavasarį apsigyveno Vilniuje pas A.Baranovą, su juo susitiko ir susidraugavo Alytaus pataisos namuose. Kaltinamieji su A.Každailyte buvo supažindinti, kai ji pardavusi savo butą kėlėsi gyventi į kitą – abu vyrai buvo pasamdyti remontuoti naująjį moters būstą ir padėti jai persikraustyti. Pradėję buto remontą M.Lozaraitis ir A.Baranovas pastebėjo, kad kaimyniniame bute niekas negyvena.

Tyrimo duomenimis, išlaužę šio buto duris, jie apsilankė jame kelis kartus ir pavogė įvairiausių daiktų už beveik 13 tūkst. eurų. Išlaužtos kaimyno buto durys buvo pridengtos remontuojam menininkės butui nupirktais stiklo vatos paketais, tad įsilaužimo žymių niekas nepastebėjo.

Nužudytosios daiktus, kurių bendra vertė nesiekė 500 eurų, ketinta parduoti.

Persikraustymo dieną, kaip įtariama, M.Lozaraitis iš moters rankinės ištraukė 100 eurų – neva už tai, kad ji neatsiskaitė už tebevykstančius remonto darbus. Kitą dieną apie pavogtus pinigus tapo žinoma, tad M.Lozaraičio paslaugų atsisakyta. Keletą dienų A.Baranovas butą remontavo vienas. Vieną vakarą, kai A.Baranovas grįžo po šio darbo namo, M.Lozaraitis užsiminė, kad eis apvogti A. Každailytės ir po kelių valandų išėjo. Likęs namie A.Baranovas paryčiais sulaukė M.Lozaraičio skambučio ir susitiko su juo mieste.

Laukdamas bendrininko M.Lozaraitis sugebėjo pasinaudoti nužudytosios banko kortele ir iš jos sąskaitos nuėmė daugiau nei 100 eurų. Už juos abu kaltinamieji vėliau čigonų tabore pirko narkotikų. Nužudytosios daiktus, kurių bendra vertė nesiekė 500 eurų, ketinta parduoti.

Bylos nagrinėjimą teismas tęs vasario 14 dieną, į jį bus kviečiamas nužudytosios palaikus tyręs teismo medicinos ekspertas bei dar viena liudytoja.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min