Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daina Bilevičiūtė: FNTT pareigūnai laidė užuominas apie mirtį (video)

Daina Bilevičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Daina Bilevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Buvau žeminama, įžeidinėjama, buvo psichologiškai smurtaujama. Tokie FNTT pareigūnai dirba ten... Ko jie siekė, aš nežinau. Sako, va, numirė vienas klientas, kitas dokumentus suvalgė... Iš viso labai keista, ponia Daina, kaip jums davė kreditą? Visokie tokie niuansai ir dar kiti“, – teisme emocingai kalbėjo D.Bilevičiūtė.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje žinoma dainininkė Daina Bilevičiūtė kaltinama sukčiavimu pasisavinant milijonines Europos Sąjungos lėšas.

Nors vyksta uždaras procesas, tikėtasi, kad šios dienos posėdyje bus sakomos baigiamosios kalbos, o prokuroras D.Bilevičiūtei pasiūlys bausmę, todėl į teismo rūmus atvyko didelis būrys žiniasklaidos atstovų.

Ilgokai su žurnalistais šios bylos ir susijusiomis temomis nebendravusi žvaigždė po posėdžio tarsi pratrūko – apie 10 minučių gana noriai pasakojo įvairiausius dalykus (žr. vaizdo medžiagą apačioje).

Iš moters lūpų nuskambėjo ir banaliai moteriškų (kaip ji svajoja apsiauti aukštakulnius), ir valstybės pagrindus galinčių sudrebinti minčių (kaip ją tardydami FNTT pareigūnai esą naudojo psichologinį smurtą, laidė užuominas apie mirtį).

„Buvau žeminama, įžeidinėjama, buvo psichologiškai smurtaujama. Tokie FNTT pareigūnai dirba ten... Ko jie siekė, aš nežinau. Sako, va, numirė vienas klientas, kitas dokumentus suvalgė... Iš viso labai keista, ponia Daina, kaip jums davė kreditą? Visokie tokie niuansai ir dar kiti. Jeigu aš jums pasakyčiau: numirė šiandien. Kaip jūs jaustumėtės? O kodėl numirė? Todėl, kad neatlaikė!“ – emocingai įspūdžiais dalijosi D.Bilevičiūtė.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Nuožmių rūpesčių prislėgta D.Bilevičiūtė nepamirata moteriakų reikalų: ji prasitarė svajojanti apie aukatakulnius.
Nuožmių rūpesčių prislėgta D.Bilevičiūtė nepamiršta moteriškų reikalų: ji prasitarė svajojanti apie aukštakulnius.

Pramogų verslo žvaigždė pridūrė: „Aš laikausi. Ir aš galiu pasakyti labai ačiū Lietuvos žmonėms, kurie mane palaiko. Kartais būna tikrai labai sunkių minučių. Jūs pagalvokit, koks likimas: visas biznis... Skolos – fantastinės. Karjera – vis tiek į tave žiūri kitaip... Bet aš vis tiek einu į priekį – ir kuriu, ir šoku, ir dainuoju!“

Neviešo posėdžio metu D.Bilevičiūtė teismui įvardijo ją esą terorizavusių FNTT pareigūnų pavardes, bet žurnalistams jų nepakartojo. Nerišliai kalbėdama moteris leido suprasti nebijanti, kad nesugebės įrodyti pažertų baisių kaltinimų ir bus nubausta už šmeižtą.

D.Bilevičiūtė guodėsi, kad dabar turi ir naujų bylų, užgriuvusias bėdas esą sukėlė „mano mylimasis Valdas Bruzgys“.

„Jis gviešiasi mano turto. O aš jau pusę metų gyvenu nei paleista, nei pakarta“, – dramatizavo pašnekovė.

Kai papasakojo apie visus rimtus dalykus, o daugelis žurnalistų jau išjungė kameras, D.Bilevičiūtė prakalbo apie savo avalynę. Moteris šmaikštavo, kad žiniasklaida turbūt vėl trauks ją per dantį už tokią demonstruojamą madą. D.Bilevičiūtė tikino batus lygiais padais avinti sveikatos sumetimais, vis dar besigydanti po pernykštės avarijos. „Didžiausia mano svajonė yra vėl užsimauti batus aukštu kulnias!“ – atsisveikindama su žurnalistais pareiškė skandalingoji pramogų pasaulio atstovė.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) su Generaline prokuratūra yra baigusi ikiteisminį tyrimą ir perdavusi teismui bylą, kurioje D.Bilevičiūtė įtariama sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir kreditinėmis apgaulėmis, siekiant gauti milijoninę Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą, moteriai gresia iki 8 metų nelaisvės.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2005 metais D.Bilevičiūtė, turinti kaimo sodybą Varėnos rajone, Miguičionių kaime, kad pritaikytų sodybą kaimo turizmo veiklai plėtoti, parengė projektą „Kultūrinio kaimo sodybos Varėnos rajone paruošimas kaimo turizmo veiklai vystyti“ ir kreipėsi dėl 1 015 400 litų paramos į Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos. 2006 metų birželio mėnesį su ūkininke pasirašyta paramos sutartis.

Projektui įgyvendinti moteris siekė gauti 2 milijonų litų kreditą ir su vienu komerciniu banku pasirašė kreditavimo sutartį. Kad būtų išmokėtas kreditas, D.Bilevičiūtė turėjo į projektą investuoti ne mažiau kaip 925 412 litų savo lėšų. Tyrimo metu išaiškinta, kad įtariamoji D.Bilevičiūtė, neturėdama tiek nuosavų lėšų, susitarė su darbus sodyboje atliekančia statybų bendrove, kad už atliktus darbus apmokės vėliau, kai jai suteiks kreditą. Nustatyta, jog moteris bankui pateikė suklastotus kasos pajamų orderius, kuriuose įrašyta, neva ji statybų bendrovei už atliktus darbus į kasą įnešė 928 417 litų.

Patikėjęs šiais suklastotais buhalterinės apskaitos dokumentais komercinis bankas pervedė ūkininkei kreditą ir moteris apgaule įgijo 1 927 948 litus.

VIDEO: 15min.lt -- Bilevičiūtės išpažintis apie FNTT pareigūnų smurtą ir sunkų gyvenimą

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min