Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daktaro bendrininką iš Amerikos Lietuvoje pasitiko nesvetingai

Enrikas Daktaras nenori kalbėti apie savo tėvo dingimą.
Nerijaus Povilaičio/ „Scanpix“ nuotr. / E.Daktaras
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos prokurorai Kauno apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl psichotropinių medžiagų kontrabandos pateikti už Atlanto reikalus tvarkiusiam Dariui Ramanauskui.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus prokurorai Kauno apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimas dėl neteisėto narkotinių medžiagų įgijimo, laikymo, gabenimo, siuntimo (BK 260 str. 1 d.), turint tikslą jas parduoti JAV, pateiktas Kauno organizuotos grupės nariui, praėjusiais metais pargabentam iš Jungtinių Amerikos Valstijų, trisdešimtmečiam D.Ramanauskui.D.Ramanausko vaidmuo nusikaltimų schemoje – gauti ir išplatinti tabletes su psichotropine medžiaga JAV, tačiau jam savo ketinimų įgyvendinti nepavyko.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis D.Ramanauskas, veikdamas organizuotoje grupėje, su garsiojo kauniečio Henriko Daktaro sūnumi Enriku, Teisės akademijos pirmakursiu Mindaugu Česoniu bei Nerijumi Šarovu, kurie įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu yra pripažinti kaltais, bei Kazimieras Neniškis Krevnevičius 2003 m. sausio–kovo mėnesiais neteisėtai įgijo, laikė, gabeno ir per greitojo pašto siuntų tarnybas išsiuntė paslėptas saldainiuose, batuose ir „Danutės“ pyrage daugiau kaip 2000 tablečių su psichotropine medžiaga MDMA.

Pasak Vilniaus apygardos ONKT skyriaus prokuroro M. Barkausko, pagal nustatytas aplinkybes, kaip įtariama, kaltinamojo D.Ramanausko vaidmuo nusikaltimų schemoje – gauti ir išplatinti tabletes su psichotropine medžiaga JAV, tačiau jam savo ketinimų įgyvendinti nepavyko, nes visi siųsti siuntiniai buvo perimti JAV slaptosios tarnybos ir Lietuvos teisėsaugos institucijų – Valstybės saugumo departamento bei Vilniaus apygardos prokuratūros pareigūnų.

2003 metų kovo mėnesį D.Ramanauskas buvo sulaikytas ir nuteistas JAV už kitus padarytus nusikaltimus, o atlikęs bausmę, t. y. 2008 metų gruodžio mėnesį, perduotas baudžiamajam persekiojimui į Lietuvą.

Baudžiamasis įstatymas už neteisėtą narkotinių medžiagų įgijimą, laikymą, gabenimą numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Praėjusiais metais Vilniaus apygardos prokuratūros ir veiklos teritorijos apylinkių prokuratūrų prokurorai į teismą perdavė 404 baudžiamąsias bylas dėl 522 asmenų padarytų nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvarta, įvairiomis bausmėmis nuteisti 448 asmenys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min