Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

„Daktarų“ nusikalstamam susivienijimui priskiriamų asmenų padarytų žmogžudysčių byla perduota teismui

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, dviejų žmonių nužudymo kaltinami penki asmenys. Keturi kaltinamieji – buvusio „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo nariai.
Bylos dokumentai
Bylos dokumentai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Kaip praneša Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienas kaltinamųjų V. S. 1993 m. neteisėtai įsigijo šaunamąjį ginklą ir šaudmenis. Kaltinamasis ketino tuoktis su mergina, tačiau ją po išsiskyrimo persekiojo buvęs draugas Arvydas Liutkus. Kaltinamajam ir jo draugei sulaukus eilinių grasinimų 1993 m. rudenį V. S., važiuodamas Kaune automobiliu su draugais, pamatė gatve važiuojantį A. Liutkų. Tuomet V. S. pasekė buvusį savo merginos draugą ir degalinėje jį šūviu iš pistoleto „TT“ nušovė.  

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro, kitą labai sunkų nusikaltimą „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo nariai padarė 2000 metais. Kaltinamojo E. A., kuris buvo vienas „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo lyderių, namuose pagalbiniu darbininku dirbo Edmundas Borodinas. Kaltinamasis, gavęs duomenų, kad E. Borodinas netinkamai elgiasi su jo sūnumi, 2000 metų vasaros pabaigoje suorganizavo kitus „daktarų“ grupės narius jį nužudyti. Kaltinamieji A. S., R. Z. V. V. ir R. K., vykdydami E. A. nurodymą, susitiko Kaune ir, aptarę nusikaltimo padarymo planą, pasiskirstė vaidmenis. Nužudę E. Borodiną, kaltinamieji jo kūną užkasė Kulautuvos girininkijos miške.

Visi kaltinamieji, išskyrus R. K., ne kartą jau buvo teisti už anksčiau padarytus nusikaltimus. Jų atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstama veika buvo padaryta organizuotoje grupėje, tačiau V. S. ir V. V. prisipažino dėl padarytos nusikalstamos veikos, gailisi, aktyviai padėjo išaiškinti nusikaltimą ir jame dalyvavusius asmenis.

„Teko ilgai aiškintis šiuos nusikaltimus, tačiau atkaklus prokuratūros ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų darbas davė vaisių – kaltininkus pavyko nustatyti. Ilgą laiką pareigūnai vargo ieškodami nužudytojo E.Borodino palaikų, tačiau ir su šia užduotimi buvo susidorota – E. Borodino palaikai buvo atrasti 2009 metų kovo mėnesį“, – sako ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras.

Vienas „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo lyderių kaltinamasis E. A. buvo sulaikytas 2008 m. gruodžio mėnesį Suomijoje ir pagal Europos arešto orderį perduotas Lietuvos teisėsaugos pareigūnams. Prokuroro nutarimu apribotos kaltinamojo E. A. ir jo giminaičių nuosavybės teisės į jiems priklausantį turtą. Taip pat apribotos ir į kaltinamojo R. Z. nuosavybės teisės į turtą.

Visiems kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės: nuo suėmimo iki dokumentų paėmimo ir rašytinio pasižadėjimo neišvykti.

Už šias nusikalstamas veikas Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo penkerių iki 12 metų. Valstybinį kaltinimą teisme palaikys Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo 2-osios ir 4-osios valdybų pareigūnais.

Ši byla atskirta iš baudžiamosios bylos dėl šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ir sprogstamąja medžiaga ginkluoto „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo veiklos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius