TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalyvavimu Medininkų žudynėse kaltinamam vyrui dar kartą nepavyko atgauti laisvės

Konstantinas Michailovas su advokatu
Broniaus Jablonsko nuotr. / Konstantinas Michailovas su advokatu
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė kaltinamojo Medininkų žudynių byloje Konstantino Michailovo (ankstesnė pavardė – Nikulinas) bei jo gynėjų skundus ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo 2009 m. liepos 27 d. nutartį, kuria suėmimo terminas jam buvo pratęstas trims mėnesiams.

Apeliacinio teismo teisėjas mano, kad suėmimo ir jo pratęsimo pagrindai nėra išnykę, o Vilniaus apygardos teismas, pratęsdamas kardomosios priemonės–suėmimo terminą, baudžiamojo proceso normų reikalavimų nepažeidė. Kartu apeliacinės instancijos teismas mano, kad apygardos teismui perduotoje baudžiamosios bylos medžiagoje yra pakankamai patikimų duomenų padaryti išvadą, kad K. Michailovas pagrįstai kaltinamas nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. 5, 10 p., padarymu.

Teismas pažymėjo, kad šioje proceso stadijoje nėra sprendžiami asmens kaltės klausimai, todėl ir byloje esantys ikiteisminio tyrimo duomenys nėra vertinami šiuo aspektu. Apeliacinis teismas konstatavo, kad kaltinamajam K. Michailovui taikomas numatytas maksimalus suėmimo terminas nėra pažeistas, nes baudžiamoji byla jau perduota teismui.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

K. Michailovas kaltinamas dėl 7 muitininkų nužudymo ir pasikėsinimo nužudyti vieną muitininką 1991 m. liepos pabaigoje Medininkų muitinės poste.

K. Michailovas buvo sulaikytas Rygoje ir perduotas Lietuvai.

Savo skunde Lietuvos apeliaciniam teismui K. Michailovas prašė panaikinti Vilniaus apygardos teismo nutartį ir jį paleisti iš suėmimo teismo salėje. Jo nuomone, teismo nutartis neatitinka Baudžiamojo kodekso reikalavimų, prieštarauja Lietuvos Aukščiausiojo Teismo suformuotai praktikai dėl kardomųjų priemonių pratęsimo bei Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijai todėl turi būti panaikinta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min