Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Danielius pradanginusiems miškininkams teismas skyrė baudas

Danieliai
vmvt.lt nuotr. / Danieliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio miesto apylinkės teismas penktadienį priėmė baudžiamąjį įsakymą baudžiamojoje byloje, kurioje panevėžiečiai D.L., J.L. ir K.A. kaltinami dėl svetimo turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo.

Kaip rašoma panevėžio miesto apylinkės teismo pranešime, teismas nustatė, kad buvęs įmonės „Panevėžio miškų urėdija“ vyriausiasis inžinierius D.L. kartu su Krekenavos girininkijos girininku J.L. vienam miškų urėdo pažįstamam neteisėtai atidavė devynis girininkijos aptvare laikomus danielius. Gyvūnai iš Krekenavos girininkijos buvo nuvežti į vieno medžiotojų būrelio plotus Širvintų ir Vilniaus rajonuose.

Siekdamas nuslėpti nusikaltimą, „Panevėžio miškų urėdijos“ miško apsaugos inžinierius  K.A. suklastojo urėdijos dokumentus – pateikė duomenis neva vykdant gyvūnijos gausinimo programą danieliai iš girininkijos aptvaro buvo atvežti į Pašilių mišką ir paleisti į laisvę.

Kaltinamųjų atsakomybę lengvina tai, kad jie visiškai pripažino padarę nusikaltimą. D.L. savanoriškai atlygino urėdijai padarytą žalą. D.L., J.L. ir K.A. atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad kai kurias nusikalstamas veikas jie padarė bendrininkų grupėje.

D.L. ankščiau neteistas, administracine tvarka baustas. J.L. neteistas, administracine tvarka nebaustas. K.A. neteistas, administracine tvarka baustas. Visi kaltinamieji charakterizuojami teigiamai.

Teismas nusprendė D.L. pripažinti kaltu ir skirti galutinę subendrintą bausmę – 53 MGL (6 tūkst. 890 litų) baudą. J.L. pripažintas kaltu, jam skirta galutinė subendrinta bausmė – 35 MGL (4 tūkst. 450 litų) bauda.

K.A. teismas pripažino kaltu ir skyrė galutinę subendrintą bausmę – 20 MGL (2 tūkst. 600 litų) baudą.

Baudžiamasis įsakymas dar neįsiteisėjęs, kaltinamieji per 14 dienų turi teisę paduoti Panevėžio miesto apylinkės teismui prašymą, reikalaudami surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min