TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Danijos teismas nesugebėjo nubausti Lietuvos ambasadoje Kopenhagoje dirbusio vairuotojo

Danijos policija. Kopenhaga
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Danijos policija. Kopenhaga
Šaltinis: 15min
0
A A

Diplomatinė neliečiamybė Danijos teisėsaugininkams sutrukdė nubausti eismo taisykles pažeidusį samdytą Lietuvos ambasados Kopenhagoje vairuotoją.

Kaip informuoja savaitraštis The Copenhagen Post, vairuotoją Danijos policija norėjo bausti dėl važiavimo priešingos krypties eismo juosta tunelyje. Incidentas nutiko dar 2007 m. spalį. Iš Švedijos į Daniją važiavęs vyriškis staiga suvokė, kad už Øresundo tunelį, kuriuo jis vyko, reikia susimokėti. Tačiau vyras neturėjo grynųjų, jis taip pat su savimi neturėjo ir banko kortelės.

Neturėdamas kuo susimokėti už tunelį, vyriškis nusprendė 1 tūkst. 100 metrų įveikti atbuline eiga važiuodamas priešingos krypties eismo juosta.

Tačiau įgyvendinti savo sumanymo vyriškiui nepavyko. Automobilį sustabdžiusi policija vyrą apkaltino pavojingu vairavimu.

Po metų, 2008 m. birželį, Kopenhagos miesto teismas patvirtino policijos kaltinimus ir vyriškiui skyrė 1 tūkst. kronų (apie 450 litų) baudą. Iš vyriškio taip pat kuriam laikui buvo atimtas vairuotojo pažymėjimas.

Tačiau 67 metų vyriškis su teismo sprendimu nesutiko ir su skundu kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą. Dabar jo byla buvo nagrinėjama Danijos Aukščiausiame Teisme.

Vyriškis savo skunde nurodė, kad prieš savaitę iki pažeidimo padarymo jis įsidarbino Lietuvos ambasadoje. Vyriškis tvirtino, kad tai reiškia, jog jis turėjo turėti diplomatinę neliečiamybę.

Teismas sutiko su pažeidėjo argumentais ir panaikino žemesnės instancijos teismų skirtą nuobaudą. Vyriškiui nebereikės mokėti baudos, jam taip pat grąžintas vairuotojo pažymėjimas.

The Copenhagen Post savo publikacijoje nenurodo nei vyriškio duomenų, nei pilietybės. Tad lieka neaišku, ar atbuline eiga tunelį įveikti bandęs vyriškis yra lietuvis, ar Kopenhagoje nusamdytas danas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min