Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Danutei Matuzienei – nauji kaltinimai dėl pasikėsinimo į 685 tūkst. litų ES paramą

Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė
matuzas.lt nuotr. / Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Neteisėtai gauti ES paramą sukliudė pareigūnai. Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje bendrovės „Platina group“ direktorei, buvusio Seimo nario Vito Matuzo žmonai panevėžietei Danutei Matuzienei pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo apgaule gauti didelės vertės Europos Sąjungos paramą bei dokumentų klastojimo, o Radviliškio gyventojai V. M. – dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vienoje kooperatinėje bendrovėje galimai buvo suklastoti dokumentai ir pateikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai. Taip buvo siekiama apgaule gauti 685 tūkst. 250 Lt subsidiją (paramą) iš Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biokuro gamybos technologinei įrangai ir savivartei priekabai pirkti.

„Trūko labai nedaug, kad parama jau būtų pervesta šiai sunkiai finansiškai besiverčiančiai kooperatinei bendrovei. Savo planų įtariamiesiems nepavyko įgyvendinti tik todėl, kad STT pradėjo ikiteisminį tyrimą ir pranešė Nacionalinei mokėjimo agentūrai apie galimai padarytas nusikalstamas veikas“, – sakė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė.

Šią savaitę Panevėžio apygardos prokuratūra minėtą baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Radviliškio rajono apylinkės teismui.

Tai jau ne pirma baudžiamoji byla, išskirta iš STT Panevėžio valdybos pareigūnų atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimai neskaidraus biokuro verslo organizavimo, kuriame įtarimai pareikšti buvusiam Seimo nariui V.Matuzui ir jo žmonai Danutei.

Vienoje iš išskirtų bylų D.Matuzienei jau paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis.

Vienoje iš išskirtų bylų D.Matuzienei jau paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis. Neseniai Kauno apygardos teismas ją nuteisė dėl svetimo turto pasisavinimo ir dokumentų klastojimo bei paskyrė 13 tūkst. Lt baudą. Teismas taip pat nusprendė iš jos valstybės naudai išieškoti 4 tūkst. 680 Lt (už sunaudotą kurą).

D.Matuzienė buvo pripažinta kalta, kad, dirbdama Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Mokymo skyriaus renginių koordinatore, panaudojo šios tarnybos benziną asmeninėms kelionėms. Siekdama pateisinti savo reikmėms panaudotus degalus, panevėžietė suklastojo automobilio „Porsche“ kelionės lapus ir pateikė juos tarnybos buhalterijai, primenama Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės penktadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min