-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dar dešimt asmenų pripažinti įtariamaisiais Sausio 13-osios byloje, iš viso – jau 60 įtariamųjų

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį dar dešimt asmenų pripažino įtariamaisiais 1991 metų Sausio įvykių baudžiamojoje byloje.
Laužai 1991-ųjų sausio 13-osios išvakarėse
Laužai 1991-ųjų sausio 13-osios išvakarėse / Tado Dambrausko nuotr.

Šiuo metu iš viso jau 60 asmenų yra pripažinti įtariamaisiais Sausio 13-osios byloje.

Gegužės 17 dieną tas pats teismas patenkino prokuroro prašymą ir 20 asmenų pripažino įtariamaisiais. Vėliau birželio 10 dieną teismas dar 30 asmenų pripažino įtariamaisiais.

Generalinė prokuratūra skelbia, kad įtariamieji yra Rusijos bei Baltarusijos piliečiai, o tyrimas atliekamas dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų.

Baudžiamojon atsakomybėn iš viso siekiama patraukti 81 asmenį: Komunistų partijos vadovus, gynybos, vidaus reikalų ministerijos, KGB atstovus, karininkus, kurie dalyvavo užgrobiant Spaudos rūmus, Televizijos bokštą, Lietuvos radiją ir televiziją, skelbia prokuratūra.

Įtarimus norima pateikti dėl galimo tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymo, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimo, draudžiamos karo atakos prieš civilius ir uždraustų karo priemonių naudojimo.

Už inkriminuojamus nusikaltimus jiems gresia laisvės atėmimas nuo kelerių metų iki gyvos galvos.

Prokuratūra sako, kad esminį postūmį šios bylos tyrimui suteikė Baudžiamojo proceso kodekso ir Baudžiamojo kodekso pataisos, palengvinusios baudžiamosios atsakomybės taikymą už nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus. Šios pataisos numato galimybę užbaigti ikiteisminį tyrimą įtariamajam nedalyvaujant procese.

Ikiteisminio tyrimo grupėje, sudarytoje 2010 metų gruodžio 29 dieną, dirba penki Generalinės prokuratūros prokurorai ir du Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Atliekant tyrimą išanalizuota keli tūkstančiai vaizdo dokumentų, apklausta daugiau kaip 200 liudytojų, padaryti būtini parodymai atpažinti, išsiųsta 18 teisinės pagalbos pašymų į dešimt užsienio valstybių, į dešimtį teisinės pagalbos prašymų gauti atsakymai.

Šiuo metu bylą sudaro apie 700 tomų medžiagos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius