Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 27d. 12:00

Dar nesibaigus žolės gaisrams, Lietuvą pradeda siaubti dideli miškų gaisrai (nuotraukos)

Deganti žolė Elektrėnuose
15min.lt skaitytojos Andrės nuotr. / Deganti žolė Elektrėnuose

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad per praėjusias tris savaitgalio paras šalyje kilo net 758 gaisrai, iš jų 478 – atvirose teritorijose. Gaisrų metu 2 žmonės žuvo, o 2 asmenys buvo traumuoti.

Sekmadienį apie 20.40 val. Kupiškio rajone, Rudilių kaime, užsiliepsnojo individualus gyvenamasis namas. Atskubėjus ugniagesiams, medinis pastatas jau degė atvira liepsna. Įėjus į degantį pastatą, koridoriuje, prie durų, buvo rastas stipriai apdegęs 59-erių namo gyventojo kūnas. Per gaisrą nudegė pastato stogas, apdegė pirmo aukšto ir mansardos kambariai. Nelaimės aplinkybės tiriamos.

Pirmadienio naktį, apie 1.35 val., gaisras kilo Prienų rajone, Klebiškio kaime, stovinčiame individualiame gyvenamajame name. Atskubėjus ugniagesiams, medinio namo stogas jau buvo sudegęs ir įgriuvęs. Ardant griuvėsius rastas stipriai apdegęs apie 50 metų kol kas nenustatytos tapatybės vyro kūnas. Ir šio gaisro aplinkybės aiškinamos.

Šeštadienį apie 16.50 val. Utenoje, Taikos gatvės daugiabučiame name, užsidegė 4-ame aukšte esantis butas. Iki atvykstant ugniagesiams kaimynai spėjo iš buto išvesti dūmais apsinuodijusį 52-ejų vyrą, o ugniagesiai virtuvėje ant sofos-lovos rado jau be sąmonės 80-metę buto šeimininkę. Senolė buvo išnešta į lauką ir perduota medikams. Abu nukentėjusieji buvo nuvežti į ligoninę. Gaisro metu išdegė virtuvė, nuo karščio nukentėjo koridorius, aprūko kambariai ir laiptinė. Įvykis tiriamas.

Penktadienio naktį, apie 1 val., Šilutės rajone, Švėkšnos miestelyje, Vilkėno gatvėje, užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Per gaisrą nudegė ūkinio pastato ir garažo stogai, sudegė medinė daržinė, automobilis VW Golf, apie 3 tonos šieno, 10 kub.m malkų, 5 kub.m medienos, namų apyvokos daiktai, liepsnose žuvo karvė. Gaisro priežastis ir nuostoliai tikslinami.

Tą pačią naktį, apie 3 val., Trakų rajone, Rūdiškėse, užsidegė medinis garažas. Atskubėjus ugniagesiams garažas jau skendėjo liepsnose, kilo pavojus kitiems šalia stovintiems garažams, tad buvo iškviestos padildomos ugniagesių pajėgos. Per gaisrą sudegė 4 mediniai garažai, 3 juose stovintys lengvieji automobiliai, šiltnamis ir lauko virtuvė. Du garažus pavyko išgelbėti, o gaisro aplinkybės tiriamos.

Nusistovėjus šiltiems ir sausiems orams grėsmingai daugėja gaisrų miškuose. Vien sekmadienį kilo trys ypač dideli miškų gaisrai. Apie 16.15 val. Trakų rajone užsiliepsnojo Ropėjų miško masyvas. Išdegė apie 10 ha miško. Apie 14.20 val. Varėnos rajone, prie Marcinkonių kaimo, užsidegė Varėnos miškų urėdijai priklausantis miškas. Atskubėjus ugniagesiams degė didelis plotas miško paklotės, gaisras greitai plito visomis kryptimis. Gaisrą gesino net 8 autocisternos, 22 miškininkai, 17 gyventojų. Bendromis pastangomis gaisrą pavyko lokalizuoti. Išdegė apie 30 ha miško paklotės ir pavienių medžių. Sekmadienį dar liko neužgesinti atskiri židiniai, kurie bus gesinami pirmadienį.

Maždaug tuo pačiu metu dar didesnis miško gaisras kilo Jurbarko rajone, Kalnėnų kaime. Pučiant stipriam vėjui, gaisras išplito dideliame plote. Apie 17 val. gaisrą pavyko lokalizuoti. Išdegė apie 36 ha miško paklotės. Gaisrą gesino net 9 gaisrinės mašinos, 43 miškininkai. Gaisras bus gesinamas ir šiandien. Tad dar kartą prašome gyventojų su ugnimi gamtoje elgtis ypač atsargiai.

Temos: 2 Miškas Statistika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min