Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar vienas prekeivis nafta stos prieš teismą

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Generaline prokuratūra į teismą perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 38-erių metų R. J. kaltinamas pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimu.

Įtariama, kad kaltinamasis kartu su dar trimis šiuo metu teisiamais organizuotos grupės nariais neteisėtai įsigijo 737 tonas mazuto, 133 tonas dyzelinio kuro ir neteisėtai jį pardavę valstybės biudžetui nesumokėjo daugiau nei 90 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio. 2 baudžiamosiose bylose kaltinamuoju tapęs ir daugiau nei vienus metus besislapstęs R. J. šių metų rugsėjo mėnesį kriminalinės policijos pareigūnų buvo sulaikytas Palangoje.

Baigtame tyrime išaiškinta, kad kaltinamasis kartu su kitais organizuotos grupės nariais Mažeikiuose, Tauragėje, Radviliškyje, Kaune ir kitose Lietuvos vietose be jokių dokumentų iš įvairių asmenų įsigijo 737 tonas mazuto ir 133 tonas dyzelinio kuro. Kaip įtariama, R. J. klastojo jo valdomos bendrovės „L“ buhalterinės apskaitos dokumentus. FNTT tyrėjai kratų metu rado kompiuterines laikmenas su buhalterinės apskaitos dokumentų ruošiniais: PVM sąskaitas faktūras, krovinio važtaraščius, sutartis.

Atskleista, kad neteisėtai įsigytas mazutas ir dyzelinas, pateikus suklastotus buhalterinės apskaitos dokumentus, buvo parduodamas realią veiklą vykdančioms kelioms naftos produktais prekiaujančioms bendrovėms. Pastarosios, atsiskaičiusios už organizuotos grupės narių pristatytus naftos produktus, sumokėdavo ir pridėtinės vertės mokestį, tačiau sukčiai jo nepervedė valstybei. Paskaičiuota, kad organizuotos grupės narys R. J. kartu su savo bendrininkais apgaule įgijo 92 126 litus pridėtinės vertės mokesčio.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui. Organizuotos grupės nariui R. J. ir jo trims bendrininkams už įvykdytas sunkias nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min