Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 10d. 15:10

Dar vienas skandalas Pravieniškėse: tyrime dėl piktnaudžiavimo – pataisos namų komendantas

Pravieniškių pataisos namai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pravieniškių pataisos namai
Ketvirtadienį prie Kauno apygardos prokuratūros surengta spaudos konferencija, kurioje atskleista detalių apie su Pravieniškių pataisos namais susijusį ikiteisminį tyrimą.

Minėtą ikiteisminį tyrimą organizuoja Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyba bei Lietuvos prokuratūra.

Jis pradėtas dėl įtariamo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi Pravieniškių pataisos namuose.

Paaiškėjo, kad pagrindiniu įtariamuoju šiame tyrime tapo pataisos namų komendantas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Valkavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Valkavičius

Apie tai daugiau detalių atskleista ketvirtadienio popietę surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius bei Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Pasak KD vadovo V.Kulikausko, atliktos mažiausiai 34 kratos, visos jos buvo nukreiptos būtent į personalą – nuo paprastų prižiūrėtojų ir Pravieniškių pataisos namų vadovybės. Pagrindiniu įtariamuoju įvardijamas įstaigos komendantas, buvęs atsakingas už itin svarbių sprendimų priėmimą.

Įtariama, kad komendantas palaikė neformalius ryšius su kalinių artimaisiais.

Prokuroras D.Valkavičius pasakė tiesiai šviesiai: įtariama, kad komendantas palaikė neformalius ryšius su kalinių artimaisiais ir gaudavo iš jų tam tikrą atlygį už tai, kad būtų gerinamos kai kurios asmenų įkalinimo sąlygos. Pavyzdžiui, perduodami daiktai, kartais netgi draudžiami. Už tai komendantas, tyrimo duomenimis, gaudavo dovanų, pavyzdžiui, kvepalų.

Dar vienas tiriamas piktnaudžiavimo būdas – fiktyvus nuteistųjų įdarbinimas. Šios schemos esmė, kad iš tiesų nuteistiesiems dirbti nereikėjo, bet už jų „išlietą prakaitą“ buvo numatytas ir kažkam mokamas atlygis.

Per mėnesį surinkdavo bent 1500 eurų

„Mums pavyko surinkti pakankamai informacijos, kad Pravieniškių pataisos namų komendantas visgi darė tam tikrus veiksmus ir yra pagrindas įteikti jam pranešimą apie įtarimą padarius nusikaltimą, tai yra piktnaudžiavimas ir dokumentų klastojimas“ , – BNS cituoja Kauno apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą D.Valkavičių.

Pasak jo, surinkta pakankamai duomenų, kad „vienas iš valstybės pareigūnų“ piktnaudžiavo savo įgaliojimais siekdamas asmeninės naudos.

„Tokiu būdu jis susirinkdavo tam tikrą pinigų sumą. Šiandieną galime kalbėti, kad surinkdavo per mėnesį mažiausiai apie 1,5 tūkst. eurų, galime kalbėti apie tai, kad buvo klastojami dokumentai“, – teigė D.Valkavičius.

Be minėtojo nuo pareigų nušalinto komendanto, dar 8 asmenys šiuo metu apklausti, jiems suteiktas spec. liudytojo statusas. Tai reiškia, kad atsiradus tam tikrų patvirtinančių duomenų, jie gali tapti ir įtariamaisiais.

Situaciją vadina nenormalia

„Šitą nenormalią situaciją mes turėjome stabdyti“, – tikino KD vadovas V.Kulikauskas, kurio žiniomis, piktnaudžiavimai Pravieniškėse galėjo tęstis bent nuo 2018-ųjų.

„Sistema valosi. Mums pakeliui su tais, kurie dirba sąžiningai ir dorai“, – pabrėžė KD vadovas, akcentuodamas, kad apie jokį „susidorojimą su pareigūnais“ negali būti nė kalbos.

Prokuratūra: gresia nelaisvė iki 7 metų

Ketvirtadienio popietę pranešimą išplatino ir Generalinė prokuratūra, kuriame teigiama, kad Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, vadovaujami Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorės Nomedos Urbonavičienės, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi Pravieniškių pataisos namuose. Tyrimas atliekamas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – 228 straipsnio 2 dalį (dėl galimo piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos) ir pagal 300 straipsnio 3 dalį (dėl galimo dokumentų klastojimo).

Vakar, birželio 9 dieną, šioje įkalinimo įstaigoje, pataisos namų pareigūnų namuose, jų automobiliuose atliktos 34 kratos. Šiuo metu sulaikytas vienas Pravieniškių pataisos namų viduriniosios grandies darbuotojas, kuriam pareikšti įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos ir dokumentų klastojimo.

Įtariama, kad nuo 2018 metų birželio iki šių metų balandžio Pravieniškių pataisos namuose galėjo būti organizuojamas ir vykdomas fiktyvus nuteistųjų įdarbinimas pataisos namų ūkio dalyje. Už tai įtariamas darbuotojas galėjo reikalauti ir gauti iš nuteistųjų, tyrimo duomenimis, ne mažiau kaip 1500 eurų kas mėnesį.

Ikiteisminio tyrimo metu specialiaisiais liudytojais apklausti 8 Pravieniškių pataisos namų pareigūnai.

Baudžiamasis kodeksas už piktnaudžiavimą (228 str. 2 d.) numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų, už dokumentų klastojimą (300 str. 3 d.) – laisvės atėmimą iki 6 metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min