Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 17d. 16:23

Dar vienas smūgis sekso verslui Vilniuje: naktinių klubų gaujos byla keliauja į teismą

Striptizas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Striptizas

Sutriuškinta Vilniaus mieste 2008–2010 metais veikusi organizuota grupuotė, kuri prisidengdama dviejų įregistruotų uždarųjų akcinių bendrovių, kurioms priklausė naktiniai klubai „Eden Club“, „Eden Club Gold“, „Eden Club 3“, „Waterworld“, veikla legalizavo virš 800 000 litų, gautų iš nusikalstamų veikų: prostitucijos, apgaulingos apskaitos ir kt.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai nustatė šios organizuotos grupuotės sukurtą nusikalstamu būdu gautų pinigų legalizavimo mechanizmą. Reikšmingą pagalbą nustatant nusikalstamu būdu gautus pinigus ir jų legalizavimą suteikė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 307 str. 2 d., 308 str. 1 d., 216 str. 1 d., 222 str. 1 d. (dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos ir įtraukimo į prostituciją, apgaulingos buhalterinės apskaitos, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo) kontroliavo LR Generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos prokurorai, kurie 2011 m. gegužės 13 d. bylą perdavė Vilniaus apygardos teismui.

Tyrimo metu nustatyta, kad naktiniuose klubuose buvo nustatyta atsiskaitymo už merginų teikiamas seksualines paslaugas sistema ir įkainiai, kuriuos naktinių klubų meniu „Eden Club Naktinis klubas“ užmaskuotai buvo įvardinę kaip „privatus šokis“ – 1 valanda kainavo ne mažiau kaip 1000 Lt., „privatus šokis su džiakuzi vonia“ – 1 valanda kainavo ne mažiau kaip 1500 Lt., „Escort“ paslauga – 1 valanda kainavo ne mažiau kaip 450 Lt.

Gerai organizuotos grupės nariai taip pat nustatė pajamų, gautų iš merginų prostitucijos, skirstymo tvarką – naktinių klubų administratoriai dalį atskaičiuodavo merginoms, teikiančioms seksualines paslaugas, ir ne mažiau kaip 2 procentus pasilikdavo sau, o likusi prostitucijos pajamų dalis pasilikdavo klubų patalpose, kuri buvo kaupiama neoficialioje kasoje.

Nusikalstamas veikas vykdė organizuota grupė, kuriai priklausė 13 asmenų. Dėl šios grupuotės 7 narių tyrimas anksčiau buvo išskirtas į atskirą tyrimą ir jie buvo nuteisti.

Įtariamieji siekė nuslėpti ne mažiau kaip 816 482,79 Lt  žinodami, kad jie įgyti nusikalstamu būdu. 368 300 Lt gauti iš merginų prostitucijos, kurios teikė seksualines paslaugas už atlygį, o likusi suma – iš apgaulingos apskaitos.

Civiliniam ieškiniui ir galimam turto konfiskavimui užtikrinti buvo apribotas įtariamųjų turtas – žemės sklypas, pastatai, kurių bendra vertė – virš 1 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min