TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo grupė, tirianti Michailo Golovatovo neperdavimo Lietuvai aplinkybes, susitiks antrą kartą

Michailas Golovatovas
alphagroup.ru nuotr. / Michailas Golovatovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vienoje įvyks antrasis dvišalės Lietuvos ir Austrijos darbo grupės susitikimas. Jo metu bus siekiama galutinai išsiaiškinti M.Golovatovo sulaikymo ir sprendimo neperduoti Lietuvai priėmimo faktines aplinkybes bei pateikti šio incidento teisinius įvertinimus.

Rugpjūčio pradžioje vykusio pirmojo darbo grupės susitikimo metu suspėta aptarti tik dalį visų aplinkybių, be to, austrai atsakė ne į visus lietuvių pateiktus klausimus, todėl darbas yra tęsiamas.

Teisinio įvertinimo iš darbo grupės laukiantis teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, kad kuo greičiau išnagrinėti šią situaciją ir atsakyti į visus klausimus yra labai svarbu siekiant, kad ateityje tokios situacijos nesikartotų, o tarp valstybių narių būtų rasti vieningi bendradarbiavimo vardikliai.

„Turime tinkamai įvertinti visus šios situacijos aspektus, tiek teisinius, tiek politinius, kad nusikaltimais įtariami asmenys neturėtų jokių galimybių slėptis nuo teisingumo vieningos Europos erdvėje. Atitinkamai turi būti sprendžiamas klausimas ir dėl ES teisėje numatytos išlygos netaikyti Europos arešto orderio nusikaltimams, padarytiems iki 2002 metų, tinkamumo“, – sako R.Šimašius.

ES lygiu nagrinėti šį klausimą Europos Komisarė Viviane Reding paprašė Europos Tarybos pirmininkui Krzysztofui Kwiatkowskiui adresuotame laiške, kuris taip pat buvo persiųstas ir mūsų šalies bei Austrijos teisingumo ministrams.

Jame Europos Komisarė pažymi, kad turi būti labai atsakingai įvertinta, ar šiuo metu esamas Europos valstybių bendradarbiavimo mechanizmas, leidžiantis užkirsti kelią bei pritaikyti atsakomybę asmenims, padariusiems karo nusikaltimus ar nusikaltimus žmoniškumui, yra pakankamai efektyvus.

Šiuos klausimus V.Reding prašo svarstyti kitą mėnesį vyksiančiame Europos Tarybos posėdyje. Jų nagrinėjimui neišvengiamai bus svarbios ir dvišalės Austrijos bei Lietuvos darbo grupės išvados.

Šioje grupė dirba Lietuvos ir Austrijos Prokuratūros bei Teisingumo ministerijų atstovai, Europos Komisijos bei Europos Tarybos atstovai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min