TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo partijos byla teisme stringa dėl kaltinamosios nėštumo

Viktoro Uspaskicho šaržas
Dailininko Gintaro Jociaus piešinys / Viktoro Uspaskicho šaržas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas (VAT) ketvirtadienį vėl atidėjo vadinamąją Darbo partijos juodosios buhalterijos bylą.

Posėdis atidėtas dėl vienos kaltinamųjų – buvusios partijos darbuotojos Vitalijos Vonžutaitės sveikatos būklės. Teismui pranešta, kad ji neseniai pagimdė ir posėdžiuose negalės dalyvauti iki kovo 22 dienos.

Kitas posėdis numatytas kovo 24 dieną.

Teismas anksčiau jau buvo atidėjęs šios bylos nagrinėjimą dėl minėtos kaltinamosios nėštumo. Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas yra sakęs, kad nors bylos jau ilgai nepavyksta net pradėti nagrinėti, V.Vonžutaitės, kaip kaltinamosios, dalyvavimas posėdžiuose yra būtinas, nes ji kaltinama kaip viena iš pagrindinių organizatorių.

Po daugiau nei metų pertraukos ši byla į teismo salę grįžo pernai spalį, tačiau tuomet posėdis atidėtas, nes neatvyko Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho advokatas Vytautas Sviderskis ir V.Vonžutaitės gynėjas Arūnas Petrauskas.

Prieš tai šios bylos teismas nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes tapęs Europos Parlamento nariu V.Uspaskichas buvo įgijęs teisinę neliečiamybę. Praėjusių metų rugsėjo pradžioje Europos Parlamentas panaikino jo teisinę neliečiamybę.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti buvusioms partijos darbuotojams V.Vonžutaitei, Marinai Liutkevičienei, V.Uspaskichui bei Darbo partijos frakcijos Seime seniūnui Vytautui Gapšiui. Šio teisinį imunitetą Seimas yra panaikinęs anksčiau. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui – Darbo partijai.

„Darbiečių“ lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje.

Darbo partija įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Partija Teismas
Parašykite atsiliepimą apie 15min