Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje nesirodanti Vitalija Vonžutaitė bus teisiama atskirai

Vitalija Vonžutaitė, Vytautas Gapšys ir Viktoras Uspaskichas
BF/Butauto Barausko nuotr. / Vitalija Vonžutaitė, Vytautas Gapšys ir Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: BNS
0
A A

Generalinė prokuratūra paprašė į atskirą išskirti nuteistosios Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje Seimo narės Vitalijos Vonžutaitės bylą. Teisėjai šį prašymą ketvirtadienį tenkino.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį į atskirą išskyrė nuteistosios Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje Seimo narės Vitalijos Vonžutaitės bylą. To prašė Generalinė prokuratūra.

V.Vonžutaitės bylą išskyrus, jos nagrinėjimas atidėtas iki nuteistoji pasveiks ir galės dalyvauti teismo posėdžiuose.

„Iš baudžiamosios bylos medžiagos matyti, kad ji laukiasi kūdikio, jai taikomas apsauginis režimas, užsitęsti nepateisinamai ilgai gali bylos nagrinėjamas. Būtų pažeisti kitų proceso dalyvių teisės“, – sakė teisėja Violeta Ražinskaitė.

Ketvirtadienį proceso dalyviams susirinkus į posėdį, paaiškėjo, kad parlamentarės nedarbingumas pratęstas daugiau nei dviem savaitėms – iki birželio 10 dienos. Nedarbingumas buvo pratęstas teismo posėdžio išvakarėse.

Duomenų apie sveikatą neviešina

„Pažyma susijusi su sveikatos būkle, aš jos neskelbsiu“, – sakė teisėja Violeta Ražinskaitė.

V.Vonžutaitės advokatas Arūnas Petrauskas sakė, kad jo klientė pageidauja dalyvauti posėdžiuose ir prašo daryti pertrauką. Tam pritarė nuteistasis Viktoras Uspaskichas ir kiti advokatai. V.Uspaskichas teigė, kad bylos išskyrimas tik pailgintų procesą.

„Kadangi V.Vonžutaitė nedalyvauja, bet pageidauja, turėtume plačiau pažiūrėti į šią problemą, nes jo dalyvimas ar kažin bus įmanomas artimiausią laiką. Mes suplanavę ne vieną posėdį. Yra ir kiti proceso dalyviai, kurių byla turėtų būti išnagrinėta per trumpiausius laikus. Susidariusi situacija rodo, kad ji negalės ilgą laiką. Turime svarstyti, ar neturėtume ieškoti išeities – V.Vonžutaitės bylą išskirti į atskirą“, – sakė prokuroras Saulius Verseckas, pripažindamas, kad jo siūlymas yra ne pats idealiausias variantas.

Advokatai prokuroro siūlymui prieštaravo sakydami, kad V.Vonžuatitės bylos išskyrimas įneštų procesinę painiavą.

Teisėjai išėjo apsvarstyti prokuroro siūlymo.

Nepavyksta pradėti antrą kartą

Lietuvos apeliaciniam teismui antrą kartą šiemet nepavyksta pradėti Darbo partijos bylos praėjus beveik metų pertraukai. Bylos nagrinėjime nedalyvauja nuteistoji V.Vonžutaitė, kuri pageidauja dalyvauti procese ir tam teikia prašymus ir medikų pažymas.

Ši baudžiamoji byla nebuvo nagrinėjama nuo praėjusių metų birželio, kai Darbo partijos įkūrėjas ir šioje byloje dėl sukčiavimo nuteistas Viktoras Uspaskichas buvo išrinktas Europos Parlamento nariu ir įgijo teisinę neliečiamybę.

Kovo 25 dieną Europos Parlamentas panaikino V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

Paskirtos naujos ekspertizės

Darbo partijos byloje Lietuvos apeliacinis teismas yra paskyręs naujas finansinę, rašysenos bei informacinių technologijų ekspertizes. Jų rezultatai turėtų paaiškėti teismo posėdžiuose.

Gegužę buvo numatyti trys posėdžiai – 18, 27 ir 28 dienomis. Birželį numatyti devyni posėdžiai, jie vyks 3-5, 10-12, 17-19 dienomis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vitalija Vonžutaitė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vitalija Vonžutaitė

2013 metų liepą Vilniaus apygardos teismas už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V.Uspaskichui skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, kartu nuteistai parlamentarei V.Vonžutaitei skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Seimo nariui Vytautui Gapšiui skirta 35 tūkst. litų (per 10 tūkst. eurų) bauda, buvusi partijos finansininkė Marina Liutkevičienė nuteista vienų metų laisvės atėmimo bausme.

Byla Darbo partijos atžvilgiu nutraukta teismui paskelbus, kad partija kaip juridinis asmuo veiklą baigė įvykdžius reorganizaciją.

V.Uspaskichas savo kaltę neigia ir vadina procesą politiškai motyvuotu.

Nuosprendis įsigalioja tik po apeliacinės instancijos teismo sprendimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min