Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo partijos lėšos, siekiančios daugiau negu 6 mln. Lt, lieka areštuotos

Darbo partija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Darbo partija
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo 2012 m. kovo 16 d. nutartį, kuria buvo atsisakyta panaikinti laikiną nuosavybės apribojimą daugiau negu 6 mln. Lt Darbo partijai skirtų valstybės dotacijų.

Teismas konstatavo, kad Vilniaus apygardos teismo nutartis yra teisėta ir pagrįsta, jos naikinti ar keisti nėra teisinio pagrindo, teigiama Lietuvos apeliacinio teismo pranešime spaudai.

Laikinas nuosavybės teisės apribojimas Darbo partijai valstybės skirtoms dotacijoms nustatytas vadovaujantis Baudžiamojo proceso įstatymo nuostatomis, galiojusiomis šių procesinių veiksmų atlikimo metu. O baudžiamojo įstatymo nuostata, kad kaltinamojo padėtį lengvinantis įstatymas turi grįžtamąją galią, kurią prašė taikyti Darbo partijos atstovas, reglamentuoja baudžiamojo įstatymo galiojimo laiką, ir šiuo atveju negali būti taikoma.

Darbo partijos atstovas savo poziciją argumentavo tuo, jog Darbo partija yra viešasis juridinis asmuo, savo veikloje naudojanti valstybės biudžeto lėšas, todėl įstatyme numatyta speciali šių lėšų apsauga.

Lietuvos Respublikos politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatyme nėra nustatyta, jog į politinei partijai skirtas valstybės dotacijas, galimai patenkinus ieškinį ar taikius turto konfiskavimą, negali būti nukreiptas išieškojimas.

Darbo partijos atstovas savo poziciją argumentavo tuo, jog Darbo partija yra viešasis juridinis asmuo, savo veikloje naudojanti valstybės biudžeto lėšas, todėl įstatyme numatyta speciali šių lėšų apsauga. Tačiau Teismas pabrėžė, kad Konstitucijos 29 straipsnyje įtvirtintas asmenų lygybės principas yra taikytinas ne tik fiziniams, bet ir juridiniams asmenims. Šis principas reikalauja, kad pagrindinės teisės ir pareigos būtų įtvirtintos visiems vienodai.

Todėl pasikeitusios Lietuvos Respublikos politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo nuostatos, įsigaliojusios šiais metais, nėra pagrindas naikinti skundžiamą nutartį.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min