Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 23, 11:26

Darbuotojas nusprendė apšvarinti buvusį darbdavį, o sučiuptas tikino, kad jį patį apvogė

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmuose nagrinėtoje baudžiamojoje byloje gegužės 23 dieną paskelbtas nuosprendis 28-erių Dovydui Krasauskui. Jis pripažintas kaltu iš darbdavio sandėlio pavogęs trąšų bei apgadinęs įrangą.
Organinės „Baltic agro“ trąšos pomidorams
Trąšos/ Asociatyvi nuotr. / Linos Liubertatės nuotr.

Kaip pranešimu spaudai informuoja Kauno apylinkės teismas, D.Krasauskas nuteistas už tai, kad 2021 metų gruodžio 12 dieną apie 19 valandą ir 2021 metų gruodžio 13 dieną apie 20.30 valandą pro nerakintas duris įsibrovė į ūkininkui priklausančius sandėlius, esančius Kėdainių rajone, ir iš čia slapta pagrobė 1 748 Eur bendros vertės turtą: 600 kg trąšų „Ultraso 13-6-40“, 1 200 kg trąšų „Nitrabor“, 575 kg trąšų „Yara Calcinit“ bei 1 200 kg trąšų „Perkla“.

Jaunas vyras kaltu prisipažino ir teismui paaiškino, kad iš draugo pasiskolintu automobiliu nuvažiavo į atrakintus ūkininko sandėlius, pasiėmė auto krautuvą nuvažiavo į kitą sandėlį, pasikrovė trąšų, jas susikrovė į automobilį ir nuvažiavo į Kėdainius jas parduoti.

„Nenorėjo trąšų vežti parduoti su priekabėle, todėl dalį susikrovė į automobilį, o kitą dalį su priekabėle paliko aikštelėje, tačiau grįžęs pamatė, kad trąšos iš priekabos dingusios,“ – rašoma teismo nuosprendyje.

Nukentėjusysis pasakojo, kad peržiūrėjus stebėjimo kamerų vaizdo įrašus, kuriuose buvo užfiksuotas vagystės faktas, matė, kaip panaudojus ūkiui priklausantį auto krautuvą iš sandėlio buvo išvežtos dvi paletės su trąšomis.

Viename vaizdo įraše buvo galima įžvelgti asmenį, kuris panašus į buvusį darbuotoją D.Krasauską. Auto krautuvui „Unicarriers“ buvo apgadintos kairės pusės durelės, taip pat apgadinti pakeliami vartai.

Teismas, priimdamas nuosprendį, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė du apysunkius tyčinius nusikaltimus. Jis anksčiau teistas, bausmę atlikęs, tačiau teistumas neišnykęs, baustas administracine tvarka, bauda nesumokėta, dirba.

„Kaltinamasis nurodė supratęs, kad netinkamai pasielgė, gailisi, o tai įrodo, jog kaltinamasis adekvačiai įvertino savo neteisėtą, netinkamą elgesį ir imasi priemonių jį keisti, tai yra, pinigų stygių, dėl kurių nurodė įvykdęs vagystes, stengiasi pašalinti dirbdamas, tai yra užsitikrindamas nuolatines pajamas,“ – patikino teismas.

Teismas D.Krasauskui paskyręs laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą nusprendė atidėti, padaręs išvadą, jog yra pagrindas manyti, kad bausmės tikslai, tarp jų - ir individualioji bei bendroji prevencija, dar gali būti pasiekti kaltinamajam neatliekant realios laisvės atėmimo bausmės, o jos vykdymą atidedant.

Pripažinęs D.Krasauską kaltu, teismas jam skyrė galutinę subendrintą 1 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 1 metams ir paskiriant įpareigojimus: dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje; viso bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančio institucijos leidimo.

Iš D.Krasausko nukentėjusiajam priteista 2 486 Eur turtinė žala bei 400 Eur advokato pagalbos išlaidos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min