Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 4d. 12:49

Darius Čekalinas, skirtingai nei Andrius Ūsas, po mirties nebus teisiamas

Žmogžudystė Kaune, prie vaikų darželio
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žmogžudystė įvyko Kaune, prie vaikų darželio
Nei artimieji, nei prokuratūros atstovai nepageidauja tęsti nušautojo Dariaus Čekalino baudžiamosios bylos. Apeliacinės instancijos teismui beliko priimti formalią nutartį dėl jos nutraukimo.

9 metams už žmogžudystę nuteistas, tačiau iki nuosprendžio įsiteisėjimo Kaune nušautas Darius Čekalinas po mirties tikriausiai nebus nei teisiamas, nei reabilituojamas.

Trečiadienį prieš vidurdienį tai paaiškėjo Lietuvos apeliaciniame teisme. Apeliacinio proceso tęsti nepageidauja nei prokurorai, nei nužudytojo artimieji.

Velionio ir jo šeimos interesams teisme atstovaujantis advokatas bylą nagrinėjančiai kolegijai trečiadienį pateikė notariškai patvirtintą 31 metų D.Čekalino mirties liudijimo kopiją.

Kolegijos pirmininkas pasiūlė gynėjui išreikšti poziciją dėl būtinybės tęsti procesą reabilitaciniais pagrindais.

„Gynybos pozicija dėl apeliacinio skundo buvo išdėstyta. Iš giminių pusės prašymo tęsti bylą reabilitaciniais pagrindais nėra. Iš savo pusės aš tokio pageidavimo taip pat nereiškiu“, – kalbėjo mirusiojo D.Čekalino advokatas.

Anot teisininko, Apeliacinis teismas dabar turėtų priimti nutartį, kad D.Čekalinui paskelbtas, bet neįsiteisėjęs Kauno teismo nuosprendis yra naikinamas, atšaukiamos ir visos kardomosios priemonės. Klausimo dėl kompensacijos priteisimo nuo D.Čekalino galimai nukentėjusiems asmenims teismas taip pat nebegali spręsti: „Jokio sprendimo dėl civilinio ieškinio tokiu atveju negalima priimti.“

Po kruvinųjų gruodžio 8-osios įvykių vaikų darželio „Vėrinėlis“ teritorijoje susiklosčius tokioms bylos aplinkybėms, su savuoju oponentu sutiko ir prokuratūros atstovas. Nors prokuroras laikosi pozicijos, kad Kauno apygardos teisme D.Čekalinas pagrįstai ir teisingai buvo pripažintas kaltu dėl Artūro Pakašiaus žmogžudystės, jis irgi siūlė bylą nutraukti, o nuosprendį panaikinti.

„Gynėjas yra teisus, kad apeliacinis procesas toliau negalimas, nes kaltinamasis mirė“, – sakė bylą kuruojantis prokuroras.

Nors įstatymai tokiais atvejais pomirtinio bylinėjimosi nenumato, teismų praktiką, kurioje įmanomas ir įsiteisėjusiu nuosprendžiu kaltu nepripažinto asmens bylos tęsimas reabilitaciniais pagrindais, neseniai pradėjo formuoti Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, leidęs tirti garsiąją Kauno pedofilijos bylą net kaltinamajam Andriui Ūsui mirus.

Lietuvos apeliacinio teismo kolegija, kuri gruodžio 20 dieną ruošėsi skelbti D.Čekalinui apkaltinamąjį arba išteisinamąjį nuosprendį, nutartį dėl šios baudžiamosios bylos nutraukimo žada skelbti vasario 20 dieną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:20
01:17
02:19

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min