Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darius Šaluga nubaustas laisvės atėmimo bausme ją atidedant 2 metams

Darius Šaluga
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Darius Šaluga
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pripažino kaltu dėl tarpininko kyšininkavimo buvusį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir bendrųjų reikalų direktorių Darių Šalugą ir nuteisė 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant 2 metams, praneša Vilniaus m. 1-asis apylinkės teismas.

Teismas įpareigojo nuteistąjį bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu atlyginti nukentėjusiajam padarytą 50 tūkst. litų turtinę žalą, be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms.

D.Šaluga nuteistas už tai, kad 2007 metų vasario–gegužės mėnesiais, pasinaudodamas savo tarnyba bei pažintimis su savivaldybės tarybos bei savivaldybės administracijos tarnautojais, pažadėjo vienam verslininkui sutvarkyti detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo klausimus už 100 tūkst. litų kyšį. Dalį pinigų (50 tūkst. litų) šis verslininkas D.Šalugai perdavė 2007 metų gegužės 11-ąją, o likusius – gegužės 23-iąją. Tuomet valdininkas ir buvo sulaikytas Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų.

Teismo metu D.Šaluga savo kaltės nepripažino, paaiškino, kad jis su šiuo verslininku tarėsi ne dėl kyšio, o prašė jo paremti Lietuvos rusų sąjungą.

Teismo nuomone, byloje surinkti įrodymai paneigia D.Šalugos tvirtinimus, kad šie pinigai buvo prašomi Lietuvos rusų sąjungai paremti. Teismas pažymėjo, kad nukentėjusysis verslininkas davė nuoseklius parodymus, taip pat nuteistojo kaltę patvirtina slapta įrašyti telefoniniai pokalbiai.

Skirdamas prokuroro pasiūlytą bausmę, teismas atsižvelgė į susiformavusią teismų praktiką: skiriant bausmę asmeniui, pirmą kartą teisiamam už nesunkų ar apysunkį nusikaltimą, teismas paprastai skiria su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min