Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugėja vaikų sukeltų gaisrų!

Gaisras
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Gaisras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per 8 šių metų mėnesius išdykaudami su ugnimi vaikai jau sukėlė 228 gaisrus. Jų metu 3 mažamečiai buvo traumuoti. Palyginti su praėjusiųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, vaikų sukeltų gaisrų padaugėjo daugiau kaip 15 proc.

Štai šių metų rugpjūčio 30 dieną Raseinių rajone, Dumšiškių kaime užsiliepsnojo ūkinis pastatas, kuriame buvo daržinė, malkinė ir tvartas. Per gaisrą sudegė daržinė, kurioje buvo 20 rulonų šieno, malkinė, apdegė rąstinės tvarto sienos, sudegė jame buvę naminiai paukščiai. Netrukus išsiaiškinta, kad šį gaisrą sukėlė aplinkinių kiemų vaikai, sumanę daržinėje parūkyti. Numetus neužgesintą nuorūką ir po kojomis užsidegus šieno pakratams, 5 berniukai išsilakstė, o gaisrą, pridariusį didelių nuostolių, užgesino atskubėję ugniagesiai.

Liūdnai tą pačią dieną vos nesibaigė ir kitas gaisras, kilęs tame pačiame Raseinių rajone, Viduklės geležinkelio stotyje stovinčio gyvenamojo namo priestate. Mat namo savininkės proanūkis sumanė pažaisti su benzinu jį uždegdamas. Užsidegus benzino bakeliui, berniukas apsvilo plaukus. Įsiplieskusią ugnį, atsipirkęs išgąsčiu, jis vis dėlto spėjo užgesinti pats.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas itin daug dėmesio skiria jaunajai kartai. Nemažai prevencinių žinių mokiniams suteikiama jau šešerius metus departamento rengiamos akcijos „Būk saugus, moksleivi“ metu. Tai rodo ir statistika – gaisruose žūstančių vaikų skaičius nuo 2006 metų (kai žuvo 12 vaikų) nuolat mažėjo, o pernai vaikų aukų (kaip kol kas ir šiemet) pavyko išvengti. Be to, palyginti su 2000 metais gaisrų dėl vaikų išdykavimo su ugnimi skaičius pernai sumažėjo net 4 kartus. Tuo pačiu sparčiai mažėjo ir traumuotų vaikų skaičius. Deja, 2010 m. gaisruose traumas patyrė 12 vaikų (2009 m. – 9), o šiemet jau 17.

Atsižvelgdamas į tai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų nepalikti mažamečių vaikų be priežiūros, dažniau pasidomėti, ką jie veikia laisvalaikiu, nuolat jiems priminti saugaus elgesio su ugnimi taisykles.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min