Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiabučių namų renovacijos byloje – nauji įtarimai ir veiklos apribojimai statybų bendrovėms

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnams tęsiant ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos administruojant ir vykdant daugiabučių namų modernizavimo programą Šiaulių apskrityje, 2010 m. vasario 8 d. pranešimas apie įtarimą įteiktas dar vienai statybos darbus Šiauliuose vykdančiai bendrovei. Šioje byloje tai jau antrasis juridinis asmuo, kuris įtariamas korupcinio nusikaltimo padarymu.

Kaip rašoma Specialiųjų tyrimo tarnybos pranešime, tęsiant tyrimą, 2010 m. vasario 9 d. Šiaulių miesto apylinkės teismas, atsižvelgdamas į Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro prašymą priėmė nutartį, kuria minėtai statybos darbus Šiaulių mieste vykdančiai bendrovei nustatė veiklos apribojimus – 3 mėnesius uždraudė pačiai arba per tarpininkus vykdyti vieno Šiaulių miesto daugiabučio namo modernizavimo darbus.

Primename, kad STT Šiaulių valdybos pareigūnai ikiteisminius tyrimus dėl galimos korupcijos modernizuojant daugiabučius namus Šiaulių apskrityje pradėjo šių metų sausio mėnesį. 2010 m. sausio 20 d. savo darbo vietoje buvo sulaikyta ir į areštinę uždaryta Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros prie LR Aplinkos ministerijos Šiaulių padalinio vyresnioji specialistė B. J., administravusi daugiabučių namų modernizavimą visoje Šiaulių apskrityje. 2010 m. sausio 21 d. jai pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

2010 m. vasario 2 d. Vilniuje buvo sulaikytas piktnaudžiavimu įtariamas UAB „Projektų rengimo centras“ darbuotojas T. J. Turimais duomenimis, T. J. piktnaudžiavo suteiktais įgaliojimais, aktyviai dalyvaudamas Šiaulių apskrityje vykdomoje daugiabučių namų modernizavimo programoje, tai yra kaip konsultantas, atlikdamas pastatų energetinį auditą, rengdamas daugiabučio namo modernizavimo investicijų projektus bei organizuodamas viešus statybos darbų vykdytojo parinkimo konkursus, neteisėtai sudarydavo palankias sąlygas namų renovacijos darbus laimėti proteguojamoms statybų bendrovėms.

2010 m. vasario 2 d. šiame ikiteisminiame tyrime pranešimas apie įtarimą dėl papirkimo kaip juridiniam asmeniui buvo įteiktas ir vienai statybos darbus vykdžiusiai bendrovei.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min