Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 6d. 18:47

Daugiau kaip 400 „užmaršių“ keliautojų pasieniečiams tiesė dokumentus su pinigais

Į dokumentus „netyčia“ pakliuvę pinigai
VSAT nuotr. / Į dokumentus „netyčia“ pakliuvę pinigai

Daugiau nei keturi šimtai per sieną keliavusių asmenų 2014 m. pasieniečiams pateiktuose dokumentuose „pamiršo“ pinigų. Dažniausiai taip elgėsi Baltarusijos piliečiai bei krovininių transporto priemonių vairuotojai. Pinigai keliaujančiųjų iniciatyva pasieniečiams dažniausiai siūlomi už neva sklandesnį ir greitesnį valstybės sienos kirtimą.

Iš viso pernai „greičiau ir paprasčiau“ per valstybės sieną keliauti norėjo 436 asmenys, nors pažeidimų jie nebuvo padarę ir turėjo reikiamus dokumentus. 

Korupcijos prevenciją ir užkardymą vykdantis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Imuniteto skyrius yra parengęs rekomendacijas, kaip turėtų elgtis tikrinimą atliekantis pasienietis, kuomet jis keliaujančiojo per valstybės sieną dokumentuose randa paliktų pinigų. Asmenys tuomet dažniausiai aiškina, kad pinigai kelionės dokumentuose atsirado netyčia.

Krovinių gabenimu užsiimančioms įmonėms yra išsiunčiami pranešimai apie tai, kad jų darbuotojai mėgino siūlyti piniginį atlygį pasieniečiams.

Visais atvejais VSAT pareigūnai raštiškai įspėjo dokumentuose pinigus palikusius keliautojus apie baudžiamąją atsakomybę už valstybės tarnautojo papirkimą. Taip pat tokiais atvejais asmenims ir jų vairuojamoms transporto priemonėms atliekamas detalus pasienio tikrinimas, pasakojama VSAT atstovų antradienį paviešintame pranešime.

Be to, krovinių gabenimu užsiimančioms įmonėms yra išsiunčiami pranešimai apie tai, kad jų darbuotojai mėgino siūlyti piniginį atlygį pasieniečiams. Tokiuose dokumentuose atkreipiamas dėmesys, jog panašiems atvejams pasikartojus, įmonės darbuotojams ir transportui bus taikomas didesnis dėmesys pasienio tikrinimų metu.

Pernai dažniausiai „užmirštus“ pinigus dokumentuose rasdavo ir daugiausiai tokių įspėjimų surašė pasienio kontrolės punktuose su Baltarusija dirbantys VSAT pareigūnai: Medininkų – 177 atvejai, Raigardo – 113, Šalčininkų – 58, Lavoriškių – 50 kartų.

20 įspėjimų „užmaršuoliams“ surašė prie sienos su Rusija veikiančiame Kybartų punkte dirbantys pasieniečiai, dar 18 įspėjimų surašyta kituose Lietuvos pasienio kontrolės punktuose.

VSAT nuotr./Į dokumentus „netyčia“ pakliuvę pinigai
VSAT nuotr./Į dokumentus „netyčia“ pakliuvę pinigai

Vienas pasienietis surašė 12 tokių įspėjimų, kitas – 9 įspėjimus, dar vienas – 8. Po penketą pasieniečių tokius atvejus įformino po 7 ir 6 kartus, o 15 pasieniečių surašė po 5 įspėjimus.

Dažniausiai pinigus savo dokumentuose palikdavo Baltarusijos piliečiai – 225 atvejai. Rusai taip elgėsi 76 kartus, lenkai – 41, lietuviai – 26.

Daugiausiai kartų – 281 – pasieniečiai pinigų rasdavo sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojų dokumentuose. Lengvuosius automobilius vairavę asmenys „išsiblaškę“ buvo 84 kartus. Pinigus pasieniečiams dokumentuose buvo palikę ir 23 pėstieji, taip pat po kelis asmenis, kurie per valstybės sieną vyko autobusais, mikroautobusais ar traukiniais.

Dažniausiai kelionės dokumentuose buvo aptinkama suma įvairia valiuta, verta 15 – 20 litų. Litų dokumentuose VSAT pareigūnai rado 193 kartus, Rusijos rublių – 107, eurų – 79, JAV dolerių – 46, kitų valiutų – 11 kartų.

Atlikus visus reikiamus formalumus šie pinigai grąžinti jų turėtojams.

Temos: 1 Baltarusija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:31
00:38
00:18

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min