Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 20d. 13:53

Daugiau nei pusę milijono pasisavinę sutuoktiniai sės į kaltinamųjų suolą

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Grynieji eurai

Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriuje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl apgaule iš trijų įmonių pasisavintų daugiau nei 700 tūkstančių eurų. Kaltinimai dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, turto iššvaistymo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo pareikšti 42-ejų buhalterei ir jos sutuoktiniui, pranešė prokuratūra.

Ikiteisminiame tyrime iš viso buvo siekiama įrodyti 15 kaltinamųjų padarytų nusikalstamų veikų epizodų. Skaičiuojama, kad buhalterė ir jos sutuoktinis nusikalstamai veikė apie 10 metų.

Ikiteisminio tyrimo duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad vyr. buhaltere įmonėse įsidarbinusi J. K. ir įgijusi darbdavio pasitikėjimą, klastodama bankinius pavedimus, savinosi įmonių lėšas, persivesdama jas į savo sąskaitas. Bylos duomenimis, moteris mokėjimų paskirtyse nurodydavo, kad neva jai yra išmokama alga, atostoginiai ar avansas, kitais atvejais būdavo nurodomi išgalvoti gavėjai, tačiau pinigai atkeliaudavo į J. K. sąskaitas.

Bylos duomenimis, vyr. finansininkė taip pat sukčiavo ir klastojo dokumentus dėl tariamai atliktų vertimo paslaugų teikimo, suorganizuotų kompiuterinių mokymų. Įtariama, vyr. buhaltere dirbusi J. K., pagal fiktyvias sutartis dėl tariamai atliktų paslaugų, pinigus pervesdavo į savo vyro asmenines banko sąskaitas.

Moteris taip pat kaltinama ne vienerius metus švaisčiusi įmonių pinigines lėšas, įvairiomis sumomis jas pervesdama ir į vyrui priklausančių įmonių banko sąskaitas. Turėdama įmonės elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus J. K. įvairiomis sumomis paskirties laukelyje nurodydavusi melagingus duomenis ir įrašydama neteisingus gavėjus, pervedinėdavo savo darboviečių pinigus vyro įmonėms, nors su jo valdomomis įmonėmis moters darbovietės jokių sandorių neturėjo.

Įtariama, kad sutuoktiniai, žinodami, jog lėšos į vyro įmonių sąskaitas pervestos neteisėtai, jas apskaitant įteisino ir naudojo įmonių veikloje.

Buhalterei ir jos vyrui kaltinimai taip pat pareikšti ir dėl įmonių apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Visi sutuoktinių padaryti nusikaltimai yra priskiriami apysunkiams ir sunkiems nusikaltimams.

Viena įmonė sutuoktiniams yra pareiškusi 619 tūkstančių eurų siekiantį civilinį ieškinį, o kita – daugiau nei 86 tūkstančių eurų ieškinį.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota Klaipėdos apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min