Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Degė Kryžių kalnas: liepsnojo Marijos kalvos viršūnė

Pirmadienio rytą degė Kryžių kalnas.
Alvydo Januševičiaus/15min nuotr. / Pirmadienio rytą degė Kryžių kalnas.
Šaltinis: 15min, BNS
4
A A

Pirmadienio rytą Bendrojo pagalbos centro (BPC) pranešimas apie gaisrą Kryžių kalne sukėlė didžiulį nerimą. Gaisravietę pasiekę ugniagesiai lengviau atsikvėpė pamatę, kad ugnis nėra smarkiai išplitusi. Maždaug 10 kvadratinių metrų plote išdegė kryžiai. Gaisro priežastis nežinoma. Ugniagesiai tvirtina, kad panašus gaisras vyko prieš dešimt metų. Gaisrą galėjo sukelti bet kas – ir nuorūka, ir stiklo šukė ir palikta žvakė.

Kai atvyko ugniagesiai, liepsnos jau buvo pakilusios ir įsisiautėjusios. Gaisrą pastebėjo apylinkių gyventojai. Tik operatyvi ugniagesių reakcija išgelbėjo Kryžių kalną nuo pavirtimo pelenais.

Gaisras kilo ant Marijos kalvos viršūnės, esančios artėliau Pranciškonų vienuolyno. Šioje vietoje stovi Marijos skulptūra ir didžiulis akmuo. Čia yra ir didžiausia įvairiausių dydžių kryžių sankaupa.

Būtent iškart už akmens ir buvo gaisro židinys. Ugniagesiai teigia, kad po pranešimo nepraėjo nė pora minučių ir komanda jau skubėjo Kryžių kalną.

Pirmieji čia atvyko Meškuičių ugniagesiai, kurie jau laukė pastiprinimo. Vanduo gaisrui malšinti buvo siurbiamas iš šalia tekančios Kulpės upės.

Ugniagesiai pirmiausia užgesino liepsnas. Darbas tuo nesibaigia, nes ugnis gali lengvai atsinaujinti. Šlapius nuodėgulius vyrai krovė atskirai, o vėliau turėjo iškedenti ir perlieti vandeniu visą pajuodusių kryžių krūvą.

Kaip rašoma spaudai išplatintame pranešime, 9 val. 34 min. BPC pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Jurgaičių kaime (Šiaulių r., Meškuičių sen.), Jurgaičių g. dega Kryžių kalnas.

VIDEO: Kryžių kalne kilo gaisras

Į įvykio vietą išsiųstos Šiaulių apskrities PGV pajėgos. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas Gintaras Zonis BNS sakė, kad gesintas maždaug 10 kvadratinių metrų plotas.

G.Zonio teigimu, kol kas ankstyvas klausimas, nuo ko kilo gaisras. „Tam bus atliekamas tyrimas“, – sakė ugniagesių atstovas.

Į įvykio vietą išvykusios šešios autocisternos. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė patikslino, kad Kryžių kalną gesino iš viso 5 autocisternų ekipažai.

VIDEO: Ugniagesiai užgesino gaisrą Kryžių kalne

9.59 val. gaisras jau buvo užgesintas. Dėl ko gaisras kilo, specialistai dar aiškinasi. Kol kas aiškūs tik padariniai: maždaug 10 kvadratinių metrų plote išdegė kryžiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min