Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 18d. 09:33

Degtindarių priedanga – paršeliai

Naminukės gamybos atliekas Užpelkių kaimo sodyboje sudorodavo paršeliai.
Klaipėdos VPK nuotr. / Naminukės gamybos atliekas Užpelkių kaimo sodyboje sudorodavo paršeliai.

Klaipėdos aps. VPK Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus pareigūnai Kretingos rajone aptiko dvi nemenko „kalibro“ naminės degtinės varyklas.

Pareigūnus gerokai nustebino gautas anoniminis pranešimas apie naminės degtinės varyklas Kretingos rajone – pastaruoju metu profesionaliai vadovaujami šio komisariato pareigūnai beveik išgujo degtindarius iš Kretingos apylinkių. Tačiau bandančių užsiimti šiuo verslu vis atsiranda. Ir ne bet kokių, bet puikiai išanalizavusių rajono situaciją, specifiką, silpnybes, galimybes bei grėsmes.

Degtindariai jau suprato, kad miškeliuose nebesaugu, tad ginkluojasi aukštomis tvoromis ir koviniais šunimis. Toks „verslo“ planas neišdegė Žiogelių kaimo gyventojai L.V. – pareigūnai jos sodyboje aptiko ir konfiskavo aparatą naminei degtinei gaminti, sujungimus, čiaupus ir vamzdžius. Baudžiamoji atsakomybė numatyta ne tik už pagamintą naminukę, bet ir už aparato jai gaminti laikymą. Sodybos šeimininkė teisinosi, jog ketino auginti paršelius ir specialiai šiam tikslui pritaikytu aparatu jiems ruošti sveikuoliškus patiekalus. Paršiukų sodyboje pareigūnai nerado.

Antradienį iš tvarto rūkstantis dūmelis pareigūnus atvedė į Užpelkių kaimą. Specifinis kvapas, sklindantis nuo rododendrų krūmų, šviežiai palaistytų naminukės gamybos atliekomis, išdavė tikrąją dūmelio kilmę. Užpelkių kaime esančios sodybos, priklausančios S.B., gimusiam 1946 m., tvartelyje rastas ne tik aparatas, bet ir daugiau nei 1000 litrų naminukės gamybai paruošto raugo bei 76 litrai jau pagaminto taip vadinamojo „pirmuko“. Naminukės atliekos buvo kruopščiai naikinamos – jomis šeriami paršeliai.

Abiem atvejais ikiteisminius tyrimus pradėjo į įvykio vietą iškviesti Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min