Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 28d. 11:00

Deividas Meškauskas – kelių erelis, teismą atakuojantis naiviais argumentais (atnaujinta 15.03 val. - vairuotojo komentaras)

Deividas Meškauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Deividas Meškauskas

Žinomas pramogų pasaulio atstovas, šokėjas D.Meškauskas, skubėdamas į pasirodymą, įkliuvo kelių policijai. Pažeidėjas kaltę pripažino, atgailavo, tačiau gavęs 720 litų baudą persigalvojo ir nutarė ieškoti teisybės teisme.

Šokėjo ir, kaip aiškėja, kelių erelio D.Meškausko vairuojamą juodos spalvos automobilį SAAB kelių policijos patruliai birželio 17 d. apie 17.30 val. sustabdė sostinės Zarasų gatvėje.

Leistinas maksimalus greitis šioje vietoje – 60 km/val., tuo tarpu pareigūnų radaras užfiksavo 104 km/val. greitį.

Kaip antradienį pasakojo Vilniaus apygardos administraciniam teismui liudydamas pareigūnas Jaroslavas Rudovskis, sustabdytas 22 metų D.Meškauskas savo kaltę pripažino. Tai užfiksuota ir vairuotojo ranka rašytame pasiaiškinime, kuriame dar minima, kad D.Meškauskas gailisi dėl padaryto pažeidimo. Patrulis, kuriam su D.Meškausku tą pavakarę teko bendrauti jau ne pirmą sykį, įsidėmėjo, kad vairuotojas teisinosi labai skubantis į kažkokį svarbų pasirodymą.

Po kurio laiko kelių policijos būstinėje Giraitės gatvėje dėl šio D.Meškausko nuotykio surengtas posėdis, išnagrinėjus bylą pažeidėjui skirta 720 litų bauda.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse rašoma, kad nustatyto greičio viršijimas nuo 40 iki 50 km/val. vairuotojams, turintiems 2 metų vairavimo stažą, užtraukia baudą nuo 600 iki 800 litų.

Bausdami D.Meškauską pareigūnai atsižvelgė į tai, kad šis vairuotojas turėjo galiojančią nuobaudą už KET pažeidimus, todėl buvo skirta kiek didesnė nei vidutinė bauda.

Tuo nepatenkintas vairuotojas pateikė teismui skundą. Bene vienintelis argumentas – policininkai galėjo užfiksuoti nebūtinai jo automobilio, o galbūt ir gretimai važiavusios transporto priemonės greitį.

Jei D.Meškauskas pripažino pažeidimą, bet kreipėsi į teismą, išeitų, kad ginčytis turėtų dėl skirtos baudos dydžio, tačiau jis teismo prašo apskritai panaikinti skirtą nuobaudą.

Šios dienos posėdyje D.Meškauskas nepasirodė, dalyvauti bylos nagrinėjime nebuvo privaloma. Tuo tarpu teismui antradienio rytą liudydamas patrulis sakė manantis, kad D.Meškauskas liko nepatenkintas, jog bauda išrašyta jam už akių. Esą D.Meškauskas pavėlavo ar visai neatvyko į bylos nagrinėjimą Giraitės gatvėje, todėl įsižeidė.

Po posėdžio telefonu su D.Meškausku 15min.lt susisiekti nepavyko – jo mobilusis buvo išjungtas.

Teisėjas Raimondas Blauzdžius paskelbė, kad bus surengtas dar vienas posėdis, kurio metu žadama apklausti su J.Rudovskiu patruliavusį porininką, patikrinti jų naudoto greičio matuoklio sertifikavimo dokumentus.

Papildyta 15.03 val. Pats į naujienų portalo redakciją paskambinęs šokėjas prisipažino iki šiol apie šio ryto posėdį net nežinojęs.

Paklaustas apie nesutapimą, kai iš pradžių savo kaltę policininkams pripažino, o teismui pateiktame skunde neigia, D.Meškauskas atšovė: „Nežinau aš nieko!“

Jis bandė prisiminti, ar parašu patvirtino jam surašyto administracinio teisės pažeidimo turinį: „Aš nepasirašiau ten! Ar pasirašiau?!“

Vairuotojas dar pridūrė: „Esmė, kad aš apskundžiau! O daugiau aš nekomentuoju.“

Netrukus D.Meškauskas vis dėlto prisiminė, kad su patruliais jokių ginčų nekilo. „Skubėjimo reikalu pasirašai – ir „vsio“, ir gerai, „davai“, lekiu toliau! O jums koks skirtumas?!“ – nenoromis apie tai, kodėl skiriasi jo pozicija anksčiau ir dabar, kalbėjo 15min.lt pašnekovas.

Šių eilučių autoriui vis dėlto bandant išsiaiškinti, kokio kitokio sprendimo šioje byloje tikisi pažeidėjas, D.Meškauskas kalbėjo aptakiai: „Ne, ne, aš ne dėl to apskundžiau. Jūs ne viską žinote! Aš dabar paskambinsiu ir paklausiu, kaip ten iš tiesų. Pasirašiau, tai aš pasirašiau – aš pripažįstu, kad viršijau. Bet aš neviršijau tiek daug!“

D.Meškauskas prasitarė neatmetąs galimybės, kad teisme patirs pralaimėjimą. „Nepavyks – tai sumokėsiu aš tą baudą“, – sakė jaunas vyras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min